Wiadomości

  • 16 marca 2018
  • wyświetleń: 2387

Zima nie powiedziała ostatniego słowa. Śnieg i mróz w weekend

Ostatni weekend zimy ma być mroźny i śnieżny. W niedzielę temperatura w ciągu dnia może spaść do -7 stopni, a nocą słupek rtęci może wskazywać nawet - 11 stopni Celsjusza.

W piątek w centralnej i południowej części województwa śląskiego prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna w nocy z piątku na sobotę od -6°C do -4°C, przy gruncie od -8°C do -5°C.

Weekend zapowiada się jeszcze chłodniejszy. W sobotę temperatura powietrza w ciągu dnia spadnie do -3°C. Zimniej ma być w niedzielę. Synoptycy prognozują spadek temperatury w ciągu dnia nawet do -8°C.

W województwie śląskim spodziewane są także opady śniegu. Według najnowszych prognoz biały puch może spaść w nocy z piątku na sobotę. Śnieżny ma być również początek przyszłego tygodnia. Dopiero od środy 21 marca, czyli w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, spodziewane jest ocieplenie.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.