bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 marca 2018
  • wyświetleń: 4478

Przetarg unieważniony. Rowery prędko nie wrócą na stacje...

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

Zgodnie z zapowiedzią Urząd Miejski unieważnił przetarg na "zorganizowanie, uruchomienie, zarządzanie i kompleksową eksploatację Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych w Bielsku-Białej". Niebawem zostanie ogłoszone kolejne postępowanie. Ucierpią na tym bielszczanie, którzy w pierwszej połowie roku raczej nie skorzystają z rowerów miejskich.

bbbike, rower miejski
Przetarg unieważniony. Rowery prędko nie wrócą na stacje... · fot. BikeU


Przypominamy, że firma BikeU z Warszawy wygrała przetarg na zorganizowanie, uruchomienie, zarządzanie i kompleksową eksploatację Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych w Bielsku-Białej w latach 2018-2022. Ta sama firma obsługiwała system BBbike w ostatnich czterech latach.

Podobnie jak cztery lata temu potentat w branży rowerów miejskich, firma Nextbike Polska, złożyła protest. Sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie, która nakazała miastu ponowne dokonanie wyboru najlepszej oferty. Pisaliśmy o tym w artykule "To już niemalże pewne... BBbike znów ruszy z poślizgiem".

bbbike, rower miejski
Przetarg unieważniony. Rowery prędko nie wrócą na stacje... · fot. BikeU


Urząd Miejski w Bielsku-Białej, zgodnie z wyrokiem wydanym przez Krajową Izbę Odwoławczą, odrzucił ofertę BikeU. Niestety całe postępowanie musiało zostać unieważnione, gdyż kolejna względem ceny oferta firmy S&T Services Polska Sp. z o.o., złożona na kwotę 3,418 mln złotych, przekroczyła o 418 tys. złotych środki, którą zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.

Co dalej z rowerami miejskimi? Miasto musi po raz kolejny ogłosić przetarg na uruchomienie i zarządzanie sytemu BBbike. Wcześniej najprawdopodobniej zostanie zwiększona kwota, która zostanie przeznaczona na sfinansowanie zamówienia. Następnie zostanie dokonany wybór oferty. Cała procedura formalna od ogłoszenia przetargu do wyboru oferty potrwa co najmniej dwa miesiące. Niestety znów trzeba mieć na uwadze ewentualne odwołania.

bbbike, rower miejski
Przetarg unieważniony. Rowery prędko nie wrócą na stacje... · fot. BikeU


Dopiero później wyłoniony w przetargu wykonawca będzie mógł zorganizować system wypożyczalni rowerów miejskich. Wydaje się, że cała procedura organizacji systemu BBbike potrwa co najmniej miesiąc. Wygląda więc na to, że przy sprzyjających okolicznościach, system System Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych w Bielsku-Białej zostanie uruchomiony najwcześniej w wakacje. To jednak bardzo optymistyczny wariant...

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj