Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2018
  • wyświetleń: 1660

W województwie działa bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych

Przynajmniej do 1 marca w naszym regionie prognozowane są bardzo niskie temperatury. Warto wiedzieć, że w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych o numerze telefonu 987 (połączenia bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych), pod którym można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia.

Dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 987 (połączenia bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych jak i stacjonarnych), można uzyskać informacje o pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Infolinia funkcjonuje całodobowo, w każdym dniu tygodnia, obejmując swym zasięgiem teren województwa śląskiego.

Kto może dzwonić pod ten numer? Każdy, kto wie, że dana osoby potrzebuje pomocy, jak również każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych. Odpowiednie służby zostaną o tym natychmiast poinformowane. Pracownicy WCZK udzielą informacji na temat możliwych form wsparcia: wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej.

Jak podaje WCZK, od 1 listopada 2017 roku do 25 lutego 2018 z infolinii skorzystano 298 razy.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-bezpieczenstwa-i-zarzadzania-kryzysowego/infolinia-dla-bezdomnych

Informacje o miejscu przebywania osób bezdomnych można także przekazywać straży miejskiej, policji oraz ośrodkom pomocy społecznej.

new / bielsko.info

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.