bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 lutego 2018
  • 23 marca 2018
  • wyświetleń: 7856

Ekstremalna Droga Krzyżowa - ochotnicy zmierzą się ze słabościami

Za nami:

23 marca o godzinie 19.00 odbędzie się kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy bielskiej edycji wydarzenia przygotowali dla uczestników pięć tras o długościach od 20 do 75 km.

Loading...


- Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory - tłumaczą organizatorzy.

Od 14 lutego na stronie wydarzenia www.edk.org.pl można dokonywać rejestracji i zgłaszać przez to chęć udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Wszystkie osoby pełnoletnie chcące wziąć udział w EDK, proszone są o zapoznanie z Regulaminem EDK.

Drogi Rejonu EDK Bielsko-Biała Beskidy są opisane i dostępne wraz z informacjami na poszczególnych stronach:


Ekstremalna Droga Krzyżowa - Bielsko-Biała Katedra - 7.04.2017
Ekstremalna Droga Krzyżowa - Bielsko-Biała Katedra - 7.04.2017 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Ogólnopolscy organizatorzy EDK podkreślają, że im trudniejsze wymagania stawiają uczestnikom i im są wobec nich bardziej stanowczy, tym więcej osób wyrusza w trasę. - To dowód na to, że ludzie w XXI wieku poszukują prawdziwego, autentycznego wyzwania, pełnego doświadczenia - fizycznego i duchowego zarazem. Chcą prawdy i dla jej odnalezienia są gotowi żyć ekstremalnie - mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, pomysłodawca projektu, twórca Szlachetnej Paczki.

Dla wielu uczestników Ekstremalna Droga Krzyżowa pełni także rolę przygotowania do nadchodzących świąt. Przez jedną noc można przeżyć wiele przygód, ale to co najważniejsze - można także realnie przeżyć spotkanie z Bogiem. Inicjatywa nie jest formą zorganizowanej pielgrzymki. Każdy uczestnik sam podejmuje wyzwanie i idzie na własną odpowiedzialność. Pokonuje trasę własnym tempem, sam się zmaga ze słabościami. Ma to być osobiste przeżycie.

Ekstremalna Droga Krzyżowa - Witkowice, Kęty - 7.04.2017
Ekstremalna Droga Krzyżowa - Witkowice, Kęty - 7.04.2017 · fot. Kamilla Frysztacka

BM / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.