Reklama

Wiadomości

  • 12 lutego 2018
  • 14 lutego 2018
  • wyświetleń: 7593

Odwołanie od przetargu. Rowery BBbike nie ruszą na wiosnę?

Historia lubi się powtarzać... Podobnie jak cztery lata temu firma Nextbike Polska zgłosiła odwołanie od wyniku postępowania przetargowego na zorganizowanie i zarządzanie systemem bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich w Bielsku-Białej. Sprawa trafi do Krajowej Izby Odwoławczej.

bbbike, rower miejski
BBbike · fot. BikeU


Przypominamy, że firma BikeU z Warszawy wygrała przetarg na zorganizowanie, uruchomienie, zarządzanie i kompleksową eksploatację Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych w Bielsku-Białej w latach 2018-2022. Ta sama firma obsługiwała system BBbike w ostatnich czterech latach.

Podobnie jak cztery lata temu potentat w branży rowerów miejskich, firma Nextbike Polska, złożyła protest. - Firma, która złożyła odwołanie, zarzuca, że firma BikeU zaproponowała w przetargu zbyt niską cenę - tłumaczy Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

W zamówieniu publicznym wzięły udział trzy firmy. Najtańszą ofertę, opiewającą na kwotę 2,79 mln złotych zaproponował dotychczasowy operator systemu BBbike - firma BikeU. Zdecydowanie wyższe kwoty zaproponowały firmy S&T Services Polska (3,41 mln zł) oraz Nextbike Polska (3,65 mln zł).

Sprawa trafi teraz do Krajowej Izby Odwoławczej, która rozpatrzy, czy odwołanie firmy Nextbike Polska jest zasadne. Cztery lata temu KIO nakazała powtórzenie przetargu, przez co rowery miejskie zamiast na wiosnę, zostały uruchomione jesienią.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj