bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 lutego 2018
  • 17 lutego 2018
  • wyświetleń: 6838

Harcerka z Bielska-Białej walczy o tytuł "Niezwyczajnej". Głosowanie!

Za nami:

Rok 2018 decyzją Senatu RP jest Rokiem Harcerstwa. Dla naszego miasta to wielki zaszczyt, że młoda bielszczanka, podharcmistrzyni Marta Radwańska, została zgłoszona do plebiscytu i pomyślnie przeszła wszystkie wstępne etapy weryfikacji w prestiżowej rywalizacji "Niezwyczajni 2017".

Marta Radwańska
Phm. Marta Radwańska, harcerka z Bielska-Białej walczy o tytuł "Niezwyczajnej"! · fot. www.facebook.com/martaradwanska


Phm. Marta Radwańska obecnie mieszka w Norwegii i tam pracuje. Miesiąc wcześniej obroniła pracę magisterską w Warszawie. Przy konsulacie w Norwegii założyła jednostki harcerskie, które rosną w siłę i skupiają wiele dzieci Polonii. Warto dodać, że Marta Radwańska została wybrana Polką roku 2017 w Norwegii!

W uzasadnieniu nominacji czytamy: - Podharcmistrzyni Marta Radwańska jest zaangażowana w krzewienie i pielęgnowanie polskości i polskiej tradycji, kultury i historii wśród dzieci i młodzieży w Norwegii za pośrednictwem harcerstwa. Starając się, aby harcerstwo było atrakcyjnym uzupełnieniem oferty edukacyjnej szkół polskich i przyczyniało się do kształtowania postaw patriotycznych i etycznych młodych ludzi, współpracuje między innymi ze szkołami polskimi w Oslo oraz Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Oslo, a także norweską organizacją skautową KFUK-KFUM. Na co dzień pełni funkcję drużynowej 1 Polskiej Gromady Zuchowej „Wiewiórki”, 16 Polskiej Drużyny Harcerskiej „Feniksy”, a także koordynuje działania Rady Przyjaciół Harcerstwa. Druhna Marta nadal działa również w Hufcu Beskidzkim, wspierając obszar pracy z kadrą. Zaangażowanie, pasja i konsekwencja w działaniu spowodowały, że druhna Marta została w 2017 roku wyróżniona tytułem „Wybitny Polak w Norwegii” przez Fundację "Teraz Polska".

Głosowanie odbywa się na stronie zhp.pl i zostanie zakończone 18 lutego.

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.