bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 lutego 2018
  • wyświetleń: 4791

Bielszczanie chętnie korzystają z systemu. Ponad 400 zgłoszeń

Od tygodnia w Bielsku-Białej działa system "ZgłoszeniaBB". Przez platformę można zgłaszać problemy i usterki w przestrzeni miejskiej. W pierwszym tygodniu dziania systemu przyjęto ponad 400 zdarzeń.

aplikacja zgłoszeniabb
Bielszczanie chętnie korzystają z systemu. Ponad 400 zgłoszeń · fot. bielsko.info


Do środy, czyli w zaledwie sześć dni działania platformy, w systemie "ZgłoszeniaBB" zarejestrowano 423 zdarzenia. Największą ilość spraw do załatwienia dostał Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej. Wiele zgłoszeń dotyczy awarii oświetlenia ulicznego, które jest własnością Tauronu. - Z tego też względu będziemy wnioskowali do Tauronu o pilną interwencję w tej sprawie - mówi Przemysław Kamiński.

Zastępca prezydenta miasta jest bardzo zadowolony z działania sytemu "ZgłoszeniaBB". - Przede wszystkim jestem zadowolony ze względu na aktywność bielszczan, którzy włączyli się w poprawę przestrzeni miejskiej, w której żyją. Dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu i miejskich jednostek organizacyjnych, z którymi miałem okazję tworzyć system, za trud pracy włożony w jego uruchomienie oraz codzienną pracę na rzecz sprawnego funkcjonowania - dodaje Przemysław Kamiński.

mapa zgłoszeń
Mapa zgłoszeń · fot. ZgłoszeniaBB


System "ZgłoszeniaBB" działa w następujący sposób. Po wybraniu przez mieszkańca odpowiedniej kategorii sprawy, oznaczenia go na mapie oraz opisaniu zdarzenia, do którego opcjonalnie można dołączyć zdjęcie, sprawa trafia do systemu, który w zależności od kategorii automatycznie trafia bezpośrednio do odpowiedniego administratora przypisanego do konkretnego zdarzenia.

Administrator sprawy, po zapoznaniu się z treścią zgłoszenia, potwierdza lub odrzuca zgłoszenie (kwestia żartownisiów) i zaczyna się bezpośrednia praca z danym zgłoszeniem. W tym momencie na ogólnodostępnej mapie pojawia się pinezka ze sprawą (kolor pomarańczowy - potwierdzone zgłoszenie, kolor niebieski - odrzucone zgłoszenie).

Następnie sprawa po załatwieniu przez odpowiednią służbę zmienia swój kolor na zielony - zdarzenie wykonane. Dodatkowo osoby, które założą konto i zalogują się w systemie, będą po pierwsze otrzymywały na bieżąco komunikaty na skrzynkę e-mail co dzieje się z ich sprawami i będą mogły oglądać historię zdarzeń.

Należy pamiętać, że system nie służy do zgłaszania zdarzeń nagłych i stanów zagrożenia życia lub zdrowia - te sprawy nadal należy zgłaszać na numery alarmowe.

Zgłoszenia można wysyłać przez stronę www.zgloszeniabb.pl oraz za pośrednictwem aplikacji "ZgłoszeniaBB", którą można pobrać na urządzenia z systemem Android.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.