Reklama

Wiadomości

  • 3 lutego 2018
  • wyświetleń: 7442

Schroniska nie leżą w Bielsku-Białej, tylko w gminie Wilkowice

Schronisko PTTK na Szyndzielni oraz schronisko PTTK Klimczok nie leżą w granicach administracyjnych Bielska-Białej. Dla wielu turystów może to być zaskoczenie.

Na Szyndzielni zima na całego - 20.04.2017
Schronisko na Szyndzielni · fot. bielsko.info


Swoje małe śledztwo w tej sprawie przeprowadził radny Bronisław Szafarczyk, który w Nowy Rok wybrał się na rodzinny wypad do schroniska pod Klimczokiem.

- Oświeciło mnie w trakcie oglądania tablicy ze szlakami górskimi. W Internecie sprawdziłem mapy i adresy oraz to, co znajduje się na stronach urzędowych. Postanowiłem więc, jako wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu, zapytać właściwy wydział urzędu o szczegóły - wyjaśnił Bronisław Szafarczyk.

Odpowiedź nadeszła z Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki. Naczelnik tegoż wydziału potwierdził, że schronisko górskie PTTK Klimczok, jak i schronisko górskie PTTK Szyndzielnia, leżą w granicach administracyjnych gminy Wilkowice.

- Pomimo tego w materiałach informacyjnych oraz na stronach internetowych obu schronisk od wielu lat podawany jest adres 43-309 Bielsko-Biała, bowiem jest to adres korespondencyjny, wynikający z faktu, iż schroniska obsługiwane są przez Urząd Pocztowy w Bielsku-Białej w Cygańskim Lesie - poinformował Ryszard Radwan.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.