bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 lutego 2018
  • wyświetleń: 3146

Wycinka wstrzymana? Miasto zaprzecza. Kolejne drzewa do ścięcia

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej wstrzymał wycinkę platanów, które rosną wzdłuż ulicy Cieszyńskiej. Taką informacje usłyszeliśmy dzisiaj od wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, który interweniował w tej sprawie na prośbę mieszkańców w Ratuszu i MZD. Tymczasem rzecznik bielskiego magistratu dementuje doniesienia radnego Przemysława Drabka.

Wycinka starych platanów przy ulicy Cieszyńskiej - 30.01.2018
Platany wzdłuż ulicy Cieszyńskiej - 30.01.2018 · fot. bielsko.info


Pod koniec ubiegłego tygodnia rozpoczęła się wycinka starych platanów, które rosną wzdłuż ulicy Cieszyńskiej na odcinku od ulicy Browarnej do ulicy Księdza Skargi. Pozwolenie na wycinkę na wniosek Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej wydał marszałek województwa śląskiego. Pisaliśmy o sprawie w artykule "[ZDJĘCIA] Wycinka starych platanów przy ulicy Cieszyńskiej".

Już podczas pierwszego dnia prac, w trakcie których wycięto trzy drzewa, mieszkańcy osiedla Górne Przedmieście zaalarmowali radnych oraz bielskie media. Pomocną dłoń dla mieszkańców wyciągnął radny Przemysław Drabek. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej wystąpił do prezydenta miasta oraz Miejskiego Zarządu Dróg z wnioskiem o wstrzymanie prac.

- Dostałem zapewnienie od Miejskiego Zarządu Dróg, że stan platanów zostanie zbadany. Być może wszystko zakończy się pielęgnacją drzew, o co wnioskują mieszkańcy - poinformował naszą redakcję radny Przemysław Drabek.

Tymczasem zupełnie inną relację przedstawia Tomasz Ficoń. Rzecznik Urzędu Miejskiego twierdzi, że wycinka nie została wstrzymana. - Żadne prace nie zostały wstrzymane. Nie będzie również dodatkowych ekspertyz, bo takowe zostały już przeprowadzone. Wszystkie drzewa, które zostały wytypowane do wycinki, będą wycięte ze względów bezpieczeństwa - mówi Tomasz Ficoń.

Łącznie z drzewami, które już zostały wycięte, z ulicy Cieszyńskiej zniknie siedem platanów. Firma wykonująca wycinkę ma czas do końca lutego na przeprowadzenie prac.

Wycinka starych platanów przy ulicy Cieszyńskiej - 30.01.2018
Platany wzdłuż ulicy Cieszyńskiej - 30.01.2018 · fot. bielsko.info

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.