bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 stycznia 2018
  • 1 lutego 2018
  • wyświetleń: 8252

Rekordowe niskie bezrobocie w Bielsku-Białej. Tylko 2,3%!

Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej przedstawił informację dotyczącą sytuacji na lokalnym rynku pracy za grudzień 2017 roku. W ostatnim miesiącu minionego roku stopa bezrobocia w Bielsku-Białej wynosiła 2,3%. To jeden z najlepszych wyników w Polsce!

urząd pracy
Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej · fot. google.com


Bielsko-Biała zalicza się do bardzo wąskiego grona miast bezrobociem poniżej 2,5%. Według danych za miesiąc grudzień 2017 możemy pochwalić się drugim po Katowicach najniższym bezrobociem w województwie śląskim.

Stolica Podbeskidzia nie gorzej wypada na tle całej Polski. Niższe bezrobocie niż w Bielsku-Białej jest tylko w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Sopocie oraz podregionach poznańskim, wrocławskim, kępińskim, nowotomyskim, wolsztyńskim.

Stopa bezrobocia na dzień 31.12.2017 r. - z odniesieniem do listopada 2017 roku wynosiła (według ostatnich danych opublikowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej):
  • w kraju 6,6% (wzrost o 0,1%),
  • w województwie śląskim 5,2% (wzrost o 0,1%),
  • w mieście Bielsko-Biała 2,3% (spadek o 0,1%).


W grudniu 2017 r., w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano spadek w ewidencji liczby bezrobotnych - o 143 osoby w stosunku do listopada. Zarejestrowano 630 osób tj. o 163 osoby mniej niż w miesiącu poprzednim, z czego 82,5% to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny. Wśród nowo zarejestrowanych 51,8% stanowiły kobiety, 5,2% to osoby, które poprzednio nigdy nie pracowały. Z ogólnej liczby bezrobotnych prawo do zasiłku posiada 20,3% osób.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.