bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6663

Jest aplikacja, która pomoże zgłosić problemy w przestrzeni miejskiej

1 lutego 2018 r. Urząd Miejski w Bielsku-Białej uruchomi nowy, teleinformatyczny system dla mieszkańców - ZgłoszeniaBB. To strona internetowa i aplikacja na urządzenia z systemem Android, dzięki której bielszczanie będą mogli zgłosić problemy i usterki w przestrzeni miejskiej.

aplikacja zgłoszeniabb
Aplikacja ZgłoszeniaBB powstała na urządzenia z systemem Android · fot. bielsko.info


System umożliwia zgłaszanie uwag, problemów i usterek w przestrzeni miejskiej według ściśle określonych kategorii, takich jak:
  • uszkodzenia przystanków, barierek, słupków, znaków drogowych, nawierzchni dróg oraz chodników, fontann, placów zabaw, siłowni plenerowych, ławek, koszy na śmieci, pojemników na kwiaty, pomników,
  • powalone konary, złamane drzewa, konieczność wycinki drzew stojących w przestrzeni publicznej,
  • niedrożność studzienek kanalizacyjnych,
  • awaria/zmiany dotyczące sygnalizacji świetlnej oraz oświetlenia ulicznego,
  • martwe zwierzęta i gryzonie w miejscu publicznym,
  • dzikie wysypiska, zaśmiecone chodniki, przepełnione kosze uliczne,
  • miejsca przebywania osób bezdomnych,
  • rowery miejskie BBbike.


Do każdego zgłoszenia, oprócz wskazania lokalizacji, będzie można również dołączyć zdjęcia. Zarejestrowane zgłoszenia będą przekazywane do realizacji i publikowane na ogólnodostępnej mapie z określeniem statusu realizacji, a co najważniejsze - zarejestrowani w systemie mieszkańcy będą mieli możliwość podglądu statusu swoich zgłoszeń oraz otrzymywania na bieżąco informacji o sposobie ich realizacji.

zgłoszeniaBB
fot. UM Bielsko-Biała


Dodatkowo system pozwoli na publikację - bezpośrednio na mapie - ważnych komunikatów oraz powiadomień z obszaru gminy, takich jak, np. ostrzeżenia meteorologiczne, wydarzenia sportowe i kulturalne. Dzięki nowoczesnemu systemowi ZgłoszeniaBB bielszczanie będą mogli nie tylko zgłaszać problemy związane z infrastrukturą miejską, ale także na bieżąco śledzić komunikaty miejskie oraz kalendarze rozmaitych wydarzeń w Bielsku-Białej.

System dostępny jest na stronie www.zgloszeniabb.pl lub przez bezpłatną aplikację mobilną ZgłoszeniaBB, dostępną na urządzenia z systemem Android w sklepie GooglePlay.

System nie służy do przekazywania zgłoszeń o nagłych zdarzeniach, np. wypadkach, pożarach, katastrofach oraz o innych sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu, które powinny być zgłaszane pod numery alarmowe.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.