bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2760

Ferie zimowe bez śniegu? Prognozy nie ucieszą najmłodszych

W województwie śląskim rozpoczęły się ferie zimowe. Wiele wskazuje na to, że w czasie dwutygodniowej przerwy od nauki nie spadnie zbyt wiele śniegu.

bałwan, zima, śnieg, plac chrobrego
Ferie zimowe bez śniegu? Prognozy nie ucieszą najmłodszych · fot. www.facebook.com/wobbiektywie


Jak informują Łowcy Burz Podbeskidzie w pierwszym tygodniu zimowego odpoczynku pogoda będzie przypominała raczej przedwiośnie. - W ciągu dnia temperatura zdecydowanie powyżej 0*C, w poniedziałek nawet 8-10*C, nocami też nie będzie spadać poniżej 0*C, wyjątek środa nad ranem - informują na swojej stronie Łowcy Burz Podbeskidzie.

W trakcie pierwszego tygodnia ferii pojawiać się też będą słabe opady deszczu, który ma padać we wtorek i czwartek. Od piątku opady deszczu będą przechodzić w opady śniegu. W pierwszej części tygodnia możemy spodziewać się też nieco silniejszego wiatru. - Nie będzie on jednak groźny. Najsilniejsze porywy będą dochodzić do 70-75 km/h, lokalnie do 80 km/h - dodają Łowcy Burz Podbeskidzie.

dębowiec, śnieg, stok, narty, naśnieżanie, ratrak
Śnieg na Dębowcu · fot. bielsko.info


Na jakiś akcent zimowy musimy poczekać do przyszłego weekendu. Jak informują Łowcy Burz dopiero wtedy mają pojawić się opady śniegu, a temperatura spadnie poniżej 0*C.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.