bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 stycznia 2018
  • 27 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2837

Zostaw podatek w Bielsku-Białej. Wspierajmy bielskie organizacje

Zbliżamy się do okresu rozliczeń z Fiskusem. Przypominamy, że można przekazać 1% należnego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy do wspierania bielskich organizacji.

Bielsko Zamek
Zostaw podatek w Bielsku-Białej. Wspierajmy bielskie organizacje · fot. JNFLY


Zasady dotyczące przekazania swojego 1% podatku są dosyć proste - po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia, w odpowiedniej rubryce formularza zeznania podatkowego PIT zatytułowanej "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" wpisuje się numer, pod jakim w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) widnieje organizacja oraz wysokość kwoty, która zostanie przekazana na rzecz OPP.

Zadeklarowana kwota nie może przekroczyć 1 % należnego podatku i podlega zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. Ponadto w specjalnej rubryce "Informacje uzupełniające" można podać dodatkowe informacje, które mogą mieć wpływ na sposób rozdysponowania przez OPP pieniędzy ze swojego 1% podatku (np. wskazać na konkretny cel).

Wykaz organizacji pożytku publicznego, którym podatnicy mogą przekazać 1% przy rozliczeniach za 2017 r. publikowany jest w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W Bielsku-Białej działa ponad 100 organizacji pożytku publicznego, które można obdarować swoim 1% podatku. Organizacje te prowadzą niezwykle pożyteczną działalność na rzecz mieszkańców Naszego Miasta w wielu dziedzinach, m.in. pomocy społecznej, zdrowia, ekologii, sportu i turystyki, kultury oraz edukacji.

Zachęcamy do pozostawienia 1% podatku w Bielsku-Białej i przekazania go na rzecz bielskich organizacji pożytku publicznego! Warto zaznaczyć, że wg informacji Ministerstwa Finansów z tytułu 1% za rok 2016 na konta bielskich organizacji pożytku publicznego wpłynęła rekordowa kwota wynosząca blisko 4,2 mln zł!

Organizacje Pożytku Publicznego działające na terenie Gminy Bielsko-Biała, uprawnione do otrzymania 1 % podatku za 2017 r.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.