Reklama

Wiadomości

  • 31 stycznia 2012
  • wyświetleń: 3485

Zwracajmy uwagę na bezdomnych

W związku silnymi mrozami policja apeluje o zwracaniem uwagi na bezdomnych. O każdej niepokojącej sytuacji możemy poinformować służby ratownicze - tel. alarmowe 997 lub 112.

bezdomni, noclegownia
W Bielsku-Białej funkcjonuje kilka noclegowni.


W Bielsku-Białej funkcjonuje kilka noclegowni. Począwszy od 30 stycznia aż do odwołania, Noclegownia przy ul. Krakowskiej 2a funkcjonuje całodobowo, z przerwą sanitarną od godziny 12.00 do 14.00. Noclegownia na Krakowskiej przeznaczona jest dla bezdomnych mężczyzn. Placówka dysponuje 50 stałymi miejscami (tel. 33 4987417).

Bezdomnym kobietom zapewnia się nocleg w Domu dla Bezdomnych przy ul. Stefanki 7, który jest placówką całodobowa. Dysponuje on 95 miejscami, w tym 8 miejscami dla kobiet na zasadach obowiązujących w Noclegowni (tel. 33 4987409). Ponadto, na czas zimy istnieje możliwość zabezpieczenia doraźnych miejsc noclegowych dla kobiet w Podbeskidzkim Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy ul. Pięknej 2 (5 miejsc).

Bezdomni, którzy wymagają pomocy w zapewnieniu gorącego posiłku, śniadania, ogrzania się w schronisku dziennego pobytu, ciepłej odzieży czy kąpieli - kierowani są do Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta przy ul. Legionów 16.

Osobom bezdomnym będącym pod wpływem alkoholu, znajdującym się w warunkach bezpośrednio zagrażających ich życiu lub zdrowiu bezwzględnie udziela się pomocy w Ośrodku Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym przy ul. Karola Miarki 11.

Pomimo obecnie pełnego obłożenia miejsc w placówkach noclegowych dla osób bezdomnych funkcjonujących na terenie naszego miasta, na chwilę obecną udzielane jest schronienie i inna niezbędna pomoc wszystkim bezdomnym, którzy zdecydują się na pobyt w tych placówkach w ramach przygotowanych miejsc dodatkowych lub doraźnych.

ups / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.