bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6753

Nowoczesny sprzęt w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wzbogacił się o nowoczesny sprzęt o wartości 2,7 mln złotych. Dzięki dotacji z Ministerstwa Zdrowia doposażony został oddział patologii noworodka.

Oficjalne przekazanie sprzętu - 22.01.2018 · fot. Facebook Stanisław Szwed


Dziś w Szpitalu Wojewódzkim miało miejsce oficjalne przekazanie sprzętu medycznego. Mowa o inkubatorach, respiratorach, kardiomonitorach i pompach infuzyjnych, które trafiły na oddział patologii noworodka.

Na ten oddział trafiają noworodki wymagające leczenia oraz specjalistycznego sprzętu medycznego urodzone w Szpitalu Wojewódzkim, ale również z oddziałów noworodkowych innych szpitali. Na oddział patologii noworodka trafiają także noworodki, u których wystąpiły zaburzenia adaptacyjne w okresie późniejszym - w celach diagnostyczno terapuetycznych.

Sprzęt, który trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, zakupiono na łączną kwotę 2 709 516,01 zł. Wartość dotacji z Ministerstwa Zdrowia wyniosła 2 654 906 zł.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.