Wiadomości

  • 3 stycznia 2018
  • wyświetleń: 4511

Rekordowy rok w Teatrze Polskim! Spektakle zobaczyło 88 tys. widzów

W 2017 roku spektakle w Teatrze Polskim oraz w trasie zobaczyło łącznie 88 765 widzów - to o 10 683 więcej niż w roku poprzednim.

Teatr Polski, kolejka, 500groszy
Kolejka przed Teatrem Polskim w sobotni poranek · fot. facebook.com/teatrpolski/


W 2017 roku zagrano 345 spektakli (w tym 299 spektakli własnych, z czego 284 w siedzibie a 15 w trasie). To o 35 spektakli więcej niż w roku 2016. Przygotowano 7 nowych spektakli, 5 na Dużej Scenie i 2 na Małej:
  • "Wszystko w rodzinie" oraz "Ostatnia randka z Sinatrą" w reżyserii Witolda Mazurkiewicza,
  • "DyBBuk" w reżyserii Pawła Passiniego,
  • "Pustostan" w reżyserii Agaty Puszcz,
  • "św. Idiota" w reżyserii Janusza Opryńskiego,
  • "Wanda" w reżyserii Marii Sadowskiej i Joanny Grabowieckiej,
  • "Miarka za miarkę" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego.


W czerwcu 2017 roku Teatr Polski zorganizował po praz pierwszy Festiwal Komedii Południa FUNfest. W festiwalu uczestniczyło sześć zespołów teatralnych z południa Polski (z Rzeszowa, Częstochowy, Zabrza, Katowic i Bielska-Białej) oraz Europy (Teatr Knjaževsko-Srpski z Kragujevaca w Serbii), a widownia bielskiego teatru zgromadziła aż 2 442 festiwalowych gości.

W ramach cyklu "Primus Inter Pares" w Bielsku-Białej gościliśmy spektakle Teatru Narodowego oraz "Scenariusz dla trzech aktorów" w wykonaniu Jana Peszka oraz Andrzeja i Mikołaja Grabowskich. TP brał udział w programie Teatr Polska, a dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury zrealizował sześć "Spektakli bez barier" z audiodekstypcją i tłumaczeniem na język migowy.

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Bielska-Białej w wakacje zamontowano nowy system nagłośnienia a jesienią rozbudowano możliwości systemu oświetleniowego, czego efekty można było podziwiać w przygotowanym na Sylwestra koncercie piosenek Abby.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj