bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 grudnia 2017
  • wyświetleń: 3716

Trzy firmy zainteresowane rozbudową i obsługą systemu BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

Trzy firmy zgłosiły chęć rozbudowania i prowadzenia Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych w Bielsku-Białej. Najtańszą ofertę złożył dotychczasowy operator systemu - firma BikeU z Warszawy.

bbbike, rower miejski
Trzy firmy zainteresowane rozbudową i obsługą systemu BBbike · fot. BikeU


Przed świętami Bożego Narodzenia w Urzędzie Miejskim miało miejsce otwarcie ofert na zorganizowanie, uruchomienie, zarządzanie i kompleksową eksploatację systemu BBbike. Przypominamy, że ogłoszony w listopadzie przetarg dotyczył nie tylko bieżącego utrzymania systemu, ale również jego rozbudowy o co najmniej 12 stacji.

W zamówieniu publicznym wzięły udział trzy firmy. Najtańszą ofertę, opiewającą na kwotę 2,79 mln złotych zaproponował dotychczasowy operator systemu BBbike - firma BikeU. Zdecydowanie wyższe kwoty zaproponowały firmy S&T Services Polska (3,41 mln zł) oraz Nextbike Polska (3,65 mln zł). Przed otwarciem ofert Urząd Miejski poinformował, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 3 mln złotych. W pierwszych tygodniach 2018 roku urzędnicy dokonają wyboru firmy, z którą zostanie podpisana umowa do 31 października 2021 roku.

Bardzo dobrą informacją dla użytkowników systemu BBbike jest fakt, że wszystkie trzy firmy zaoferowały ponad wymagania przetargu 4 dodatkowe stacje. Łącznie na wiosnę w Bielsku-Białej powinno zostać uruchomionych aż 28 stacji (12 starych, 16 nowych)!

bbbike, rower miejski
Trzy firmy zainteresowane rozbudową i obsługą systemu BBbike · fot. BikeU


Urząd Miejski nie określił jeszcze nowych lokalizacji nowych stacji rowerowych. Nieoficjalnie mówi się, że nowe stacje powstaną m.in. w Komorowicach, Straconce, Wapienicy, przy pętli rowerowej na lotnisku, przy Szpitalu Wojewódzkim oraz przy basenie na os. Langieiwcza.

Wypożyczalnia, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie działała w okresie od dnia 1 kwietnia do 31 października. Wypożyczenie roweru będzie możliwe na tych samych zasadach, co dotychczas, czyli po rejestracji indywidualnego konta w systemie informatycznym, akceptacji regulaminu oraz wpłaceniu przez Klienta opłaty inicjalnej w wysokości 10 złotych brutto.

Uruchomienie w pełni funkcjonalnego oraz dostępnego dla klientów systemu BBbike nastąpi w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 kwietnia 2018 roku.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj