Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 listopada 2017
  • wyświetleń: 1658

Prewencyjne kontrole straży miejskiej. Pomagają bezdomnym

Jak co roku bielska straż miejska wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej pomaga osobom bezdomnym w przetrwaniu trudnego okresu zimowego.

Od 15 listopada funkcjonariusze straży miejskiej prowadzą kontrole prewencyjne miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne, miedzy innymi klatki schodowe, piwnice budynków mieszkalnych, dworce kolejowe, opuszczone budynki oraz miejsca wskazane przez mieszkańców.

Okres zimowy dla wielu osób, a szczególnie bezdomnych, niesie ze sobą duże zagrożenia utraty zdrowia, a w niektórych przypadkach nawet życia, z powodu wychłodzenia organizmu. Niebezpieczeństwo wychłodzenia organizmu nie dotyczy jednak tylko osób bezdomnych. Okres ten jest trudny również dla osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku, które mieszkają samotnie.

- Apelujemy do wszystkich, którzy zauważą osoby przebywające w miejscach zagrażających ich zdrowiu lub życiu, aby powiadomić o tym właściwe instytucje - Straż Miejską, czy Policję. Bądźmy czujni i zwracajmy uwagę na osoby przebywające w naszym otoczeniu, a potrzebujące pomocy. Pamiętajmy, każda informacja jest cenna, a jeden telefon może uratować komuś życie - informują strażnicy miejscy.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.