bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2017
  • 1 listopada 2017
  • wyświetleń: 5495

Wypożyczalnia BBbike zostanie rozbudowana o 12 nowych stacji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

Od przyszłego roku system wypożyczalni rowerowych BBbike będzie liczył 24 stacje. Urząd Miejski ogłosił przetarg na zorganizowanie, uruchomienie, zarządzanie i kompleksową eksploatację Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych w Bielsku-Białej. Wyłoniona w przetargu firma będzie zarządzać systemem do 31 października 2021 roku.

bbbike, rower miejski
Stacja BBbike przy placu Św. Mikołaja · fot. BikeU


Obecnie w ramach systemu BBbike działa 12 stacji rowerowych. Od 1 kwietnia 2018 roku liczba ta wzrośnie do 24 stacji. W ramach przetargu wykonawca będzie musiał dostarczyć minimum 288 stojaków rowerowych, z czego 12 na każdej stacji oraz minimum 192 rowerów i 10 rowerów zapasowych.

Urząd Miejski nie określił jeszcze nowych lokalizacji stacji rowerowych. Nieoficjalnie mówi się, że nowe stacje powstaną m.in. w Komorowicach, Straconce, Wapienicy, przy pętli rowerowej na lotnisku, przy Szpitalu Wojewódzkim oraz przy basenie na os. Langieiwcza.

Wypożyczalnia, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie działała w okresie od dnia 1 kwietnia do 31 października. Wypożyczenie roweru będzie możliwe na tych samych zasadach, co dotychczas, czyli po rejestracji indywidualnego konta w systemie informatycznym, akceptacji regulaminu oraz wpłaceniu przez Klienta opłaty inicjalnej w wysokości 10 złotych brutto.

rowery bbbike
Stacja BBbike przy Starostwie Powiatowym


Opłata inicjalna wnoszona jednorazowo i bezzwrotnie podczas rejestracji w SBWR przeznaczona jest w całości na pokrycie pierwszych kosztów wypożyczeń roweru przez użytkownika. Korzystanie z rowerów bez żadnych dodatkowych opłat będzie możliwe, o ile dzienna suma czasów wypożyczenia roweru nie przekroczy bezpłatnych 20 minut.

Uruchomienie w pełni funkcjonalnego oraz dostępnego dla klientów systemu BBbike nastąpi w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 kwietnia 2018 roku.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj