bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 stycznia 2012
  • 18 stycznia 2012
  • wyświetleń: 3803

Przeciw likwidacji kart chipowych

Zamiast pikiety protestacyjnej, rozdawali ulotki. Garstka osób zjawiła się popołudniu przed siedzibą delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia w Bielsku-Białej.

- Nie dostaliśmy zgody z urzędu miejskiego na manifestację - mówi Maciej Chrobak wiceprzewodniczący koła Śląsk Cieszyński Ruchu Autonomii Śląska. W tym samym czasie pikieta odbyła się przed siedzibą katowickiego NFZ.

RAŚ protestuje przeciw próbom likwidacji przez prezesa NFZ kart ubezpieczenia zdrowotnego, które obowiązują tylko w woj. śląskim. To po tym, jak Narodowy Fundusz Zdrowia stwierdził, że recepty drukowane dzięki kartom chipowym mają być pełnopłatne. Fundusz wycofał się wprawdzie z tego, ale niepokój pozostał.

Ulotki z informacją na temat działań NFZ rozdawał m.in. Tomasz Szczepański z Ruchu Autonomii Śląska. Jego zdaniem ludzie nie wiedzą o zagrożeniu.

Organizatorzy protestu zapowiadają odwołanie się od decyzji bielskich urzędników. Ich zdaniem, 3-dniowy termin zgłoszenia o manifestacji został dotrzymany.

new / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.