bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2017
  • 17 września 2017
  • wyświetleń: 10225

Reforma oświaty w Bielsku-Białej. Zwolniono tylko ośmiu nauczycieli

Na sierpniowej sesji Rady Miejskiej radna Niezależnych.BB wystosowała interpelacje ws. zmian kadrowych po reformie oświaty. Małgorzata Zarębska dopytywała o ilość zwolnień wśród bielskich nauczycieli.

Reklama

szkoła, nauka
Reforma oświaty w Bielsku-Białej. Zwolniono tylko ośmiu nauczycieli · fot. bielsko.info


- Zwracam się z prośbą o odpowiedź na pytanie o to, czy w ogóle miały miejsce, a jeśli to w jakiej liczbie, zwolnienia nauczycieli w szkołach w mieście Bielsko-Biała, wynikające z wprowadzenia reformy edukacyjnej - pytała radna Małgorzata Zarębska.

W odpowiedzi na Pani interpelację w sprawie zwolnień nauczycieli zastępca prezydenta miasta poinformował, że stan zatrudnienia jest zestawiany zgodnie z terminami Systemu Informacji Oświatowej i taka informacja będzie przygotowana dopiero na początku października 2017 roku.

- Według stanu szacunkowego na 31 sierpnia 2017 roku ruch kadrowy przedstawiał się nastepująco: 8 nauczycieli utraciło pracę, 43 ma obniżone pensum godzin, 3 przeszło w stan nieczynny, 21 przeszło na emeryturę lub świadczenie kompensacyjne - wyjaśnił Waldemar Jędrusiński.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.