bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 stycznia 2012
  • wyświetleń: 4389

Nagrody dla wybitnych uczniów

W Urzędzie Miejskim odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Bielska-Białej dla uczniów szkół średnich - laureatów olimpiad przedmiotowych. Była to okazja do złożenia podziękowań i gratulacji nie tylko samym laureatom, ale również ich nauczycielom i rodzicom.

Reklama

Na mocy uchwały Rady Miejskiej Komisja d.s. przyznawania nagród wyłoniła 10 laureatów, - jest to 9 uczniów V LO: Michał Matusiak, Łukasz Drwięga, Ignacy Mizia, Jędrzej Kołodziejczyk, Cezary Webster, Kajetan Chrapkiewicz, Szymon Sacher, Lucjan Kierczak, Maciej Foks oraz uczeń Zespołu Szkół Budowlanych - Michał Bura. Uczniowie Ci odnieśli znaczące sukcesy w olimpiadach na szczeblu wojewódzkim oraz centralnym.

Nagrody dla laureatów olimpiad przedmiotowych · fot. UM Bielsko-Biała


Warto dodatkowo przypomnieć, że V LO kolejny raz zostało wysoko sklasyfikowane w najnowszym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych ogłoszonym przez dziennik Rzeczpospolita. W rankingu ogólnym szkół, na który składają się 4 wskaźniki (wyniki w olimpiadach, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matur z przedmiotów dodatkowych, opinia akademicka) V LO uzyskało: 16 lokatę w kraju i 1 lokatę w woj. śląskim. Natomiast w podrankingu maturalnym przedmiotów obowiązkowych V LO uzyskało 1 lokatę w kraju.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.