bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2017
  • 7 września 2017
  • wyświetleń: 17867

Maluch dla Toma Hanksa wrócił do Bielska-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Fiat 126p dla Toma Hanksa" podaj

Biały fiat 126p, który jesienią trafi do Ameryki, do rąk aktora Toma Hanksa, po wakacyjnej wędrówce wrócił do Bielska-Białej. Cały czas towarzyszy mu świnka-skarbonka, w której zbierane są pieniądze na wsparcie małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego.

Maluch, Tom Hanks
Maluch dla Toma Hanksa wrócił do Bielska-Białej. · fot. Szpital Pediatryczny


Prezent dla Toma Hanksa w postaci wyprodukowanego nad Białą i gruntownie wyremontowanego „malucha” to pomysł bielszczanki Moniki Jaskólskiej. Odpowiedni samochód znaleziono aż w Suwałkach, a pomysłodawczyni akcji nie wyłożyła na niego nawet grosza ze zbiórki pieniędzy zorganizowanej wśród mieszkańców Bielska-Białej i całego Podbeskidzia. Bo pieniądze na kupno „malucha” - 8,5 tysiąca zł - dał Rafał Sonik, zwycięzca rajdu Paryż - Dakar. Dzięki temu środki ze zbiórki na fiata dla Hanska mogły zostać przeznaczone na rzecz małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Odrestaurowanego „malucha” zaprezentowano w bielskim Gemini Park na początku lipca. Samochodowi towarzyszyła świnka-skarbonka, do której zbierano pieniądze na rzecz bielskiej pediatrii. Potem biały fiat 126p odwiedził Łebę oraz Tarnów, gdzie również zbierano fundusze na rzecz naszego szpitala. Pod koniec wakacji samochód wrócił do Bielska-Białej i zaparkował w Gemini Park, gdzie nadal do specjalnej skarbonki można wrzucać pieniądze na rzecz małych pacjentów dziecięcego szpitala. Tom Hanks obiecał podwoić zebraną sumę.

- Wszystkie pieniądze uzyskane z tej akcji zostaną przeznaczone na rozwój szeroko rozumianej psychiatrii dziecięcej, która jest bardzo potrzebna w naszym mieście i całym regionie - mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

new / bielsko.info
źródło: Szpital Pediatryczny

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Fiat 126p dla Toma Hanksa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Fiat 126p dla Toma Hanksa" podaj