REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 3 września 2017
  • 4 września 2017
  • wyświetleń: 4323

Wracają „Rozmowy w katedrze”, najbliższe już 5 września

Za nami:

Biskup pomocniczy bielsko-żywiecki Piotr Greger i redaktor radia „Anioł Beskidów” ks. Jacek Pędziwiatr w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 19:00 rozmawiają publicznie w bielskiej katedrze św. Mikołaja na wybrany temat.

Katedra św. Mikołaja w świetle zachodzącego słońca
Wracają „Rozmowy w katedrze”, najbliższe już 5 września · fot. Michał Zalewski Fotografia


Tym razem zajmą się największą świecą w kościele - paschałem. Będę rozmawiać o jego symbolice, materiałach, z których jest wykonany i miejscu w liturgii. Rozmowę poprzedzi Msza św. o godz. 18:30.

Rozmowy będzie można nie tylko posłuchać, ale także włączyć się w nią z własnymi pytaniami i uwagami.

- Rozmowy są poświęcone sprawom prostym − zapewniają rozmówcy. - Podejmiemy takie tematy, które pomogą słuchaczom zrozumieć i lepiej przeżyć liturgię, zwłaszcza Mszę św. - wyjaśniają.

Inspiracją do podjęcia pomysłu „Rozmów poświęconych” są już od kilku lat rozmowy bp. Piotra Gregera i ks. Jacka Pędziwiatra na antenie radia diecezjalnego „Anioł Beskidów”. Tym razem ich uczestnicy postanowili wyjść ze studia radiowego i zaprosić do aktywnego udziału w nich szersze grono odbiorców. Jako miejsce spotkania wybrano katedrę - pierwszy kościół w diecezji. „Rozmowy poświęcone” zostaną nagrane, a następnie będzie je można odsłuchać w programie radiowym i w mediach elektronicznych.

new / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.