bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 7846

Inwestor ponownie wystąpił o zgodę na kruszarnię w Lipniku

W Urzędzie Miejskim wszczęto kolejne postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia polegającego na kruszeniu kamienia naturalnego przy ulicy Krakowskiej w Lipniku. Mieszkańcy dzielnicy są oburzeni!

kruszarnia
Inwestor ponownie wystąpił o zgodę na kruszarnię w Lipniku · fot. bielsko.info


Mieszkańcy, którzy zostali uznani za strony postępowania administracyjnego, zostali poinformowani o kolejnym wniosku inwestora ws. kruszarni. Tym razem postępowanie dotyczy "przedsięwzięcia polegającego na przerabianiu poprzez kruszenie kamienia naturalnego na mniejsze frakcje kruszarką szczękową".

- Prezydium miasta w rozmowach o strefie przemysłowej podkreśla, że dba o interesy mieszkańców i nie pozwoli na usytuowanie kruszarni w Lipniku. Co więcej, urząd informuje że prowadzi rozmowy z inwestorem o zamianę gruntu. Wszystko ma wyglądać idealnie, miasto proponuje zamianę, inwestor się zgodzi, przeniesie się i nie będzie mowy o kruszarni w Lipniku. Co się dziś okazuje? Inwestor jednak złożył wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na kruszenie kamienia naturalnego na terenie tzw. strefy przemysłowej w Lipniku. Czyli informacje o zamianie gruntu są już nieaktualne. Inwestor nadal jest zainteresowany budową kruszarni w Lipniku. Pytanie jaka będzie decyzja prezydenta miasta w obliczu wcześniejszych zapewnień troski o dobro mieszkańców Lipnika i faktu unieważnienia przez sąd miejscowego planu na tym obszarze? - poinformowała na swojej stronie internetowej Rada Osiedla Lipnik.

Tymczasem 25 sierpnia Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach stwierdził, iż uchwała Rady Miejskiej w Bielsku-Białej ustanawiająca tzw. strefę przemysłową w Lipniku jest w znacznej części nieważna. Wyrok jest nieprawomocny.

- Od wyroku mogą odwołać się Strony postępowania, tzn. Wojewoda Śląski - to raczej nieprawdopodobne, bo właśnie on wnioskował o przedmiotowe unieważnienie lub Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Bylibyśmy bardzo zaskoczeni gdyby to uczynił, bo było by to całkowicie niezgodne z dotychczasową komunikacją ze strony Urzędu i dowodziło, że dobro i bezpieczeństwo mieszkańców wcale nie jest najważniejsze - zaznacza Rada Osiedla Lipnik.

14 września na spotkaniu Rady Osiedla Lipnik będzie omawiana aktualna sytuacja sprzeciwu dla strefy przemysłowej w Lipniku. Poruszony zostanie m.in. temat wyroku WSA oraz kolejnego wniosku o kruszarnię w Lipniku. Początek spotkania o godzinie 18.00.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.