bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2012
  • wyświetleń: 3877

Nagroda dla bielskiego campingu

W konkursie „Mister Camping 2011” na najlepszy polski camping drugie miejsce zajął camping nr 99 „Pod Dębowcem” w Bielsku-Białej kierowany przez Wiesława Mydlarza. Plebiscyt od 47 lat organizują Polska Federacja Campingu i Caravaningu przy współudziale Departamentu Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

Camping Pod Dębowcem
Camping "Pod Debowcem" · fot. camping.org.pl


W konkursie biorą udział wszystkie campingi zrzeszone w Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu. Celem konkursu jest podnoszenie jakości usług i standardu bazy campingowej oraz promocja polskich campingów w kraju i za granicą. Komisja konkursowa ocenia takie elementy jak: standard campingu, jego wygląd, stan techniczny oraz fachowość i jakość obsługi.

Wiesław Mydlarz za wysoką ocenę pracy i duże zaangażowanie na rzecz utrzymania najwyższego standardu i zadowolenia turystów przyjeżdżających do Bielska-Białej został wyróżniony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Honorową Odznaką „Za Zasługi Dla Turystyki”.

Camping nr 99 usytuowany jest ok. 5 km od centrum miasta, u podnóża góry Szyndzielni, na obrzeżach rezerwatu krajobrazowego. Teren campingu jest ogrodzony, oświetlony i chroniony całą dobę. Obiekt posiada 40 stanowisk dla przyczep z przyłączami elektrycznymi oraz pole namiotowe. Jednorazowo może przyjąć 150 gości. Do ich dyspozycji jest: świetlica z TV-sat, bar, stoły bilardowe, stoły do tenisa, plac do gier, plac zabaw dla dzieci, kuce szetlandzkie, najazd ze stanowiskiem do mycia samochodów oraz mały warsztat naprawczy. Kilkaset metrów od campingu działa całoroczny tor saneczkowy.

Campingi - laureaci ogólnopolskiego konkursu są promowane i rekomendowane przez Polska Federację Campingu i Caravaningu poprzez umieszczenie ich danych teleadresowych wraz z piktogramami usług i wyposażenia, zdjęciami i mapkami dojazdu w wydawnictwach branżowych oraz na stronie internetowej PFCC www.pfc.eu w 4 wersjach językowych, która odwiedziło już ponad 4,3 mln internautów.

Camping nr 99 w Bielsku-Białej przy ul. Karbowej 15 znany jest miłośnikom caravaningu i chętnie odwiedzany przez turystów z kraju i z zagranicy. Zdobył on tytuł „Mister Campingu” w latach 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, a w latach: 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2010 zdobył III miejsce w tym konkursie, natomiast w roku 2009 zajął II miejsce.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.