Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 lipca 2017
  • wyświetleń: 7376

Bielszczanka zdobyła złoty medal na The World Games 2017

Marta Waliczek z Bielska-Białej zdobyła złoty medal na Światowych Igrzyskach Sportowych - The World Games 2017, które odbywają się we Wrocławiu.

waliczek
fot. Bartek Sadowski (TWG PHOTOS)


Marta Waliczek zdobyła złoto dla naszego kraju w kick boxingu (kategoria do 60 kg). Polka w finałowej walce pewnie pokonała Meksykankę Melissę Martinez. Wcześniej 30-letnia zawodniczka pokonała Zinę Djelassi ze Szwecji, uporała się także z reprezentantką Maroka - Nabilą Tabit.

World Games, zwane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, to rozgrywana od 1981 międzynarodowa impreza, organizowana w rok po letnich igrzyskach olimpijskich przez International World Games Association (IWGA) pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). World Games mają za zadanie wypromowanie nieolimpijskich dyscyplin, co umożliwiłoby włączenie ich do programu Igrzysk Olimpijskich.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.