Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 lipca 2017
  • 20 lipca 2017
  • wyświetleń: 18933

[WIDEO i ZDJĘCIA] "Łańcuch światła" pod Sądem Okręgowym

Kilkaset osób zademonstrowało we wtorkowy wieczór pod Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej przeciwko zmianom w przepisach dotyczących sądownictwa w Polsce. Podobne akcje odbyły się w wielu miastach naszego województwa oraz kraju.

Loading...


18 lipca o 21.00 protestujący utworzyli tzw. łańcuch światła, rozpalając świeczki i znicze. To charakterystyczna forma sprzeciwu wobec działań parlamentarzystów, którzy w tym czasie obradowali nam formą polskiego sądownictwa.

"Łańcuch światła" pod Sądem Okręgowym - 18.07.2017 · fot. Sid


- Światłem chcemy odpędzić widmo złej reformy sądownictwa, która pozbawi nas prawa do apolitycznych, wolnych od nacisków sądów - informował jeszcze przed wtorkowym protestem na swojej stronie KOD Region Śląski, sygnalizując weto wobec projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa, a także o ustroju sądów powszechnych.

Loading...


- Jesteśmy zdecydowanie przeciwni obecnym działaniom Prawa i Sprawiedliwości, które w ostateczności mogą doprowadzić do zmiany demokracji w demokraturę. Partia rządząca przekracza granice, które wcześniej nie odważył się przekroczyć żaden inny rząd - mówił Jarosław Klimaszewski przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Bielsku-Białej.

Podobne protesty odbyły się w Katowicach i innych miastach naszego województwa.

"Łańcuch światła" pod Sądem Okręgowym - 18.07.2017 · fot. nadesłane przez czytelnika


Warto zaznaczyć, że w zgromadzeniu udział wzięły także zwolennicy zmian, którzy skandowali hasła popierające planowaną reformę sądownictwa. Całość przebiegała jednak w pokojowej atmosferze i nie doszło do zamieszek.

Kilka innych osób próbowało zakłócić wtorkowy protest, jednak zostali zneutralizowani przez obecnych na miejscu policjantów.

new, sid / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.