bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2017
  • wyświetleń: 8191

[ZDJĘCIA] Prezydent Krywult dokonał przeglądu inwestycji drogowych

W piątek, 23 czerwca odbył się oficjalny przegląd oraz podsumowanie trzech inwestycji realizowanych w ostatnich miesiącach przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej. Mowa o przebudowie pl. Niemczyka, rozbudowie ul. Zapora i ul. Tartacznej oraz budowie parkingu przy ul. Krausa.

Ulica Zapory i ul. Tartaczna - 23.06.2017 · fot. UM Bielsko-Biała


Rozbudowa ul. Zapory i ul. Tartacznej

Realizacja zadania obejmowała III Etapy w okresie październik 2015 - kwiecień 2017:
  • Etap I - odcinek od ulicy Jaworzańskiej do ulicy Kopytko długości około 500 m.
  • Etap II - odcinek od ulicy Kopytko do pętli autobusowej długości około - 700 m, wraz z ul. Leśników i ul. Kopytko.
  • Etap III - odcinek od pętli autobusowej do mostu na potoku Wapienickim długości około - 250 m.


Zakres prac obejmował: wykonanie nowej konstrukcji i nawierzchni bitumicznych jezdni ulicy Zapory, Tartacznej, Leśników i Kopytko wraz z nowymi chodnikami, budowę nowej pętli autobusowej, budowę fragmentu ścieżki rowerowej, budowę kanalizacji deszczowej z systemem podczyszczania, przebudowę sieci gazowej, przebudowę sieci teletechnicznej i elektroenergetycznej, przebudowę sieci wodociągowej.

Plac Niemczyka w Komorowicach Krakowskich - 23.06.2017 · fot. UM Bielsko-Biała


Przebudowa placu J. Niemczyka wraz z rozbudową odcinka ulicy Olimpijskiej w Bielsku-Białej

Roboty budowlane były prowadzone w okresie lipiec 2016 - kwiecień 2017. Ich zakres obejmował: rozbiórkę istniejącej konstrukcji placu, jezdni i chodników, wykonanie nowej nawierzchni placu z kostki kamiennej i płyt granitowych, wykonanie oświetlenia placu, zabudowę elementów małej architektury, w tym pamiątkowej tablicy z imieniem i nazwiskiem patrona oraz ozdobnej latarni nawiązującej do pięciu kół olimpijskich, wykonanie nowej konstrukcji i nawierzchni bitumicznej jezdni ulicy Olimpijskiej, oraz chodników, budowę zatok autobusowych, wraz z wiatami, przebudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci gazowej, przebudowę sieci teletechnicznej i elektroenergetycznej.

Parking przy ulicy Krausa w Bielsku-Białej - 23.06.2017 · fot. UM Bielsko-Biała


Rozbudowa parkingu przy ulicy Krausa w Bielsku-Białej

Parking został wkomponowany w istniejące ukształtowanie terenu ze szczególnym uwzględnieniem rosnących tam drzew i krzewów. Zakres prac obejmował: makroniwelację terenu, wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni parkingu, miejsc postojowych z kostki betonowej oraz miejsc postojowych dla autobusów o nawierzchni betonowej, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci teletechnicznej. Na parkingu znajduje się 96 nowych miejsc dla samochodów osobowych i 30 istniejących już wcześniej oraz 2 nowe stanowiska dla autobusów.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.