bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2017
  • wyświetleń: 6528

[ZDJĘCIA] Coraz bliżej otwarcia pawilonu szpitalnego po remoncie

Dobiegają końca prace remontowe związane z pierwszym etapem modernizacji wnętrza szpitalnego pawilonu nr 5, który służyć ma dziecięcej psychiatrii.

Reklama

Termomodernizacja pawilonu nr 5 · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


W ubiegłym roku wykonana została termomodernizacja pawilonu nr 5, w ramach której między innymi wymieniono wewnętrzne sieci instalacyjne, poszycie dachowe i okna, położono nową elewację oraz zamontowano na dachu blisko sto ogniw fotowoltaicznych. W kwietniu rozpoczął się pierwszy etap remontu wnętrza tego budynku, który właśnie dobiega końca.

- W ramach wykonanych prac w piwnicach przygotowane zostało zaplecze socjalne dla personelu, a parter budynku został przystosowany na potrzeby Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży, a także dla Izby Przyjęć Całodobowego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży, dla którego pomieszczenia na pierwszym piętrze będą remontowane w przyszłości. Dodatkowo w całym obiekcie wykonana została wentylacja z klimatyzacją oraz system przeciwpożarowy - informuje Czesław Kapała, zastępca dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej do spraw administracyjno-technicznych.

Pierwszy etap modernizacji wnętrza pawilonu nr 5 kosztował około 750 tysięcy zł, a prace powierzono firmie remontowo-budowlanej z Goczałkowic-Zdroju. Kolejny krok to wyposażenie pomieszczeń parteru "piątki" na potrzeby Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży, które obecnie mieszczą się w osobnym budynku w centrum szpitalnego parku.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.