bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2017
  • wyświetleń: 4536

Tysiące książek zostanie przerzuconych za kraty aresztu

Podczas trwającej ponad miesiąc akcji Caritas diecezji bielsko-żywieckiej "Przerzucamy książki za kraty" zebrano ponad tysiąc książek przeznaczonych dla osadzonych w bielskim areszcie oraz więźniów. Wśród ofiarowanych woluminów są tytuły o tematyce religijnej i filozoficznej, egzemplarze Pisma Świętego, modlitewniki, albumy ilustrowane a także nieco literatury pięknej i beletrystyki.

książki za kraty
Tysiące książek zostanie przerzuconych za kraty aresztu · fot. Caritas Bielsko-Biała


Jak poinformował dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Robert Kasprowski , ofiarodawcy przekazywali także obrazki religijne, dewocjonalia oraz czasopisma religijne. - Często z ciężkim sercem miłośnicy książek oddawali swoje przez lata gromadzone zbiory, na które po prostu brakuje już miejsca w mieszkaniach. Cieszyli się jednak faktem, że ofiarowane książki trafią do osób, którym lektura przyniesie radość i pocieszenie w trudnych życiowych chwilach - dodał.

Ze względu na znaczną ilość zebranych książek będą one sukcesywnie przekazywane więźniom poprzez ich kapelanów.

Do przekazywania dla więźniów książek o tematyce religijnej, modlitewników i egzemplarzy Pisma Świętego, zachęcał m.in. kapelan aresztu w Bielsku-Białej. Z prośbą o takie dary zwrócili się również sami osadzeni, którzy przed Wielkanocą wzięli udział w akcji pisania kartek świątecznych do osób i instytucji wspierających działalność diecezjalnej Caritas.

- Aresztowani mają dostęp do biblioteczki więziennej, ale chcieliśmy ją ubogacić książkami o tematyce religijnej - zaznaczył ks. dr Tomasz Gorczyński, kapelan bielskiej placówki penitencjarnej.

Z kolei Caritas otrzymała od jednego z więźniów, ręcznie wykonany z papieru, ponad metrowej długości model statku Jan Paweł II. Statek, na którego żaglach widnieje portret świętego papieża, został wyeksponowany w holu siedziby bielskiej Caritas przy ul. Okrzei 2.

ab / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.