bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 czerwca 2017
  • 10 czerwca 2017
  • wyświetleń: 11447

Bielszczanie będą mogli zwiedzić elektrociepłownię - zdjęcia

Za nami:

TAURON Ciepło, największy producent ciepła na południu Polski i jeden z największych w kraju, w ramach cyklu Otwartych Drzwi swoich elektrociepłowni, po raz pierwszy zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych Zakładu Wytwarzania Bielsko-Biała.

Elektrociepłownia Bielsko-Biała - 06.06.2017 · fot. bielsko.info


Podczas VII Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii organizowanego przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, TAURON Ciepło przygotował również szereg atrakcji dla mieszkańców - w tym m.in. możliwość zwiedzenia elektrociepłowni.

- Nasza elektrociepłownia w Bielsku-Białej spełnia najbardziej rygorystyczne normy unijne związane z ochroną środowiska. Zastosowane tu rozwiązania techniczne zapewnią bezpieczeństwo energetyczne i ciągłość pracy elektrociepłowni w perspektywie wielu najbliższych lat. Nasz bielski zakład posiada duże możliwości produkcyjne, jesteśmy gotowi produkować jeszcze więcej energii i dostarczać ciepło do większej ilości odbiorców z Bielska-Białej - mówi Włodzimierz Hereźniak wiceprezes ds. handlu TAURON Ciepło.

Elektrociepłownia Bielsko-Biała - 06.06.2017
Elektrociepłownia Bielsko-Biała - 06.06.2017 · fot. bielsko.info


W sobotę, 10 czerwca w godzinach od 9.00 do 15.00 mieszkańcy będą mogli odwiedzić elektrociepłownię. Wstęp jest wolny.

Zwiedzanie odbywać się będzie na podstawie wcześniejszych zapisów pod numerem telefonu: (33) 499-11-01, które potrwają do 8 czerwca. Doświadczeni przewodnicy - pracownicy TAURON Ciepło będą czekali na zwiedzających przy bramie od ulicy Chodkiewicza 2 w Bielsku - Białej. Na miejscu, zwiedzający będą mogli dowiedzieć się, w jaki sposób produkowana jest energia elektryczna oraz ciepło sieciowe dostarczane do ich mieszkań.

Elektrociepłownia Bielsko-Biała - 06.06.2017
Elektrociepłownia Bielsko-Biała - 06.06.2017 · fot. bielsko.info


- Podczas wycieczki po elektrociepłowni w Bielsku-Białej zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć od środka jedną z najnowocześniejszych elektrociepłowni w Polsce. Nasi przewodnicy pokażą m.in. układ nawęglania, kotłownie i maszynownię, jeden z największych akumulatorów ciepła w Polsce oraz nowoczesną nastawnię - informuje Jan Blachura dyrektor Zakładu Wytwarzania Bielsko-Biała TAURON Ciepło.

Ponadto 9 czerwca, w ramach VII Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii w Parku im. Juliusza Słowackiego TAURON Ciepło uruchomi specjalną strefę tematyczną pn. „Robi się ciepło” z atrakcjami i interaktywnymi grami edukacyjnymi dla dzieci i całych rodzin, gdzie będzie można poznać zalety czystego, ekologicznego ciepła sieciowego. Na uczestników gier i zabaw czekają nagrody i upominki.

Konferencja prasowa w Elektrociepłowni Bielsko-Biała - 06.06.2017 · fot. bielsko.info


Oprócz tego wspólnie z Przedsiębiorstwem Therma, TAURON Ciepło uruchomi punkt konsultacyjny, gdzie będzie można uzyskać informacje o ofercie produktowej i usługowej obu firm oraz możliwości i sposobie przyłączenia do sieci ciepłowniczej i uzyskania dofinansowania ze środków budżetowych miasta. Ponadto uczestnicy Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii będą mogli dowiedzieć się jakie są bezpośrednie skutki spalania śmieci i złej jakości węgla.

Mieszkańcy odwiedzający strefę TAURON Ciepło dowiedzą się jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na ich zdrowie i będą mieli możliwość bezpłatnie poddać się badaniu spirometrycznemu, które jest pierwszym krokiem w diagnozowaniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc schorzenia, a jego bezpośrednią przyczyną jest najczęściej zanieczyszczenie powietrza.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.