bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 czerwca 2017
  • wyświetleń: 18323

Syryjczycy zamieszkają w Bielsku-Białej? Petycja trafiła do radnych

Ponad siedemset osób podpisało się pod petycją ws. umożliwienia osiedlenia się syryjskiej rodziny z Aleppo w Bielsku-Białej. Petycja trafiła już do biura Rady Miejskiej.

Podpisy pod petycją rozpoczęto zbierać pod koniec 2016 roku. Wówczas zawiąząła się grupa "Bielszczanie dla Aleppo". - Mając na uwadze koszty miejskie związane ze świętami, tj. ok. 600 tys. zł na oświetlenie świąteczne, czujemy, że powinno nas być stać na pomoc choć jednej rodzinie, dając nadzieję i przykład ludzkiego odruchu. Udostępniajcie i zapraszajcie znajomych, przyjaciół, rodziny i nagłaśniajcie sprawę tak aby podjąć wspólnie, lokalnie, odpowiedzialną decyzję - pisali pod koniec ubiegłego roku na swojej stronie "Bielszczanie dla Aleppo".

Treść petycji do Rady Miejskiej

My, mieszkańcy Bielska-Białej, zwracamy się z pilnym wnioskiem o podjęcie przez Radę Miejską uchwały w sprawie zapewnienia warunków do osiedlenia się w Bielsku-Białej rodzinie z miasta Aleppo (Syria), obejmującej możliwość zamieszkania i okresowe wsparcie finansowe.

Niewyobrażalna tragedia nieustannie bombardowanych mieszkańców Aleppo porusza nas do głębi. W imię ogólnoludzkiej solidarności winniśmy im pomoc! Wierzymy, że niezależny samorząd zasobnego, otwartego miasta Bielska-Białej podejmie dobrą decyzję w tej palącej sprawie.

Radni Bielska-Białej, liczymy na Was!

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.