bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2017
  • wyświetleń: 4138

W Urzędzie Miejskim powstanie strefa przyjazna rodzinie?

Na majowej sesji Rady Miejskiej radna Małgorzata Zarębska zwróciła się do prezydenta miasta z interpelacją ws. utworzenia w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej strefy przyjaznej rodzinie.

ratusz, urząd miejski
W Urzędzie Miejskim może powstać strefa przyjazna rodzinie · fot. bielsko.info


- Zwracam się z prośbą o stworzenie w Urzędzie Miejskim oraz innych instytucjach samorządowych np. MOPS, miejsc dla dzieci i kobiet karmiących. W większości urzędów w Polsce znajdują się punkty przewijania niemowląt, kąciki zabaw dla dzieci oraz miejsca dla kobiet karmiących. Zdając sobie sprawę z tego, że urząd to miejsce dla dorosłych należy zauważyć, że w niektórych sytuacjach rodzic aby załatwić sprawę sprawę musi udać się do urzędu z dzieckiem - tłumaczyła radna Małgorzata Zarębska.

Prezes stowarzyszenia Niezależni.BB dodała, że takie rozwiązania wynikają z realnych potrzeb i są praktykowane w innych miastach, to mowa jest o nich w "Standardach postępowania dla Unii Europejskiej w kwestii Żywienia niemowląt i małych dzieci" oraz w "Europejskim Planie Działania w dziedzinie Żywności i Żywienia 2015-2020", który wydała Światowa Organizacja Zdrowia w 2014 roku.

- Rozważymy sprawę. Jest słuszna. W wielu miastach jest to już zrobione - odpowiedział prezydent Jacek Krywult.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.