Reklama

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 6723

SFR z prestiżową nagrodą na festiwalu filmowym w Tarnowie

31. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej dobiegła końca. Podczas uroczystej Gali Wręczenia Nagród, która odbyła się 29 kwietnia 2017 r. w jednym z najstarszych działających kin w Polsce, w tarnowskim ogłoszono Laureatów Festiwalu. Jedną z nagród otrzymało Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Kuba i Śruba, Studio Filmów Rysunkowych
Kuba i Śruba · fot. SFR w Bielsku-Białej


W konkursie zaprezentowano dwanaście filmów, które oceniało Jury Profesjonalne, Jury Młodzieżowe oraz najważniejsze z gremiów - Publiczność. Ponadto, od 11 lat Festiwalowi towarzyszy sekcja dziecięca, czyli Filmy Młodego Widza, w którym bajki oceniało Jury Dziecięce.

Jury Dziecięce, wychowankowie tarnowskich przedszkoli i szkół podstawowych w składzie: Zuzanna Bielecka, Leah Bukowska, Wiktoria Galus, Maja Kozioł, Emilia Łaśko, Milena Mikrut, Antonina Goin, Aleksandra Gomółka, Emilia Gubała, Nadia Kiecka, Maja Mazur, Nadia Słowik, po obejrzeniu 21 bajek konkursowych postanowiło przyznać swoją nagrodę w postaci statuetki 'Maszka" oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł bajce z serii "Kuba i Śruba" - "Fasolowa zupa", Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

sfr
Nagrodę z rąk Jury Dziecięcego w imieniu Studia Filmów Rysunkowych odebrał Marek Burda - reżyser nagrodzonego odcinka · fot. tarnowskanagrodafilmowa.pl


W tym roku Studio Filmów Rysunkowych było reprezentowane w konkursie przez trzy filmy z serii o przygodach Kuby i Śruby: "Czarnoksiężnik", "Pięciu rozbójników" i "Fasolowa zupa". Przed rokiem za najlepszy film dziecięce jury uznało bajkę "Mały Rycerz" zrealizowaną w bielskiej wytwórni.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.