Reklama

Wiadomości

  • 3 stycznia 2024
  • 9 stycznia 2024
  • wyświetleń: 6256

[FOTO] Baśniowe istoty w wapienickim lesie. Bawiły ponad setkę dzieci

Nad zaporą w Wapienicy w ostatnią niedzielę (7 stycznia) odbyła się gra terenowa Baśniowy Las. Na poszukiwanie magii i leśnych tajemnic, mimo mroźnej aury, wybrało się ponad setka dzieci wraz z rodzicami.

Baśniowy Las przy zaporze w Wapienicy · fot. materiał prasowy


Do uczestnictwa w wydarzeniu zgłosiły się 164 rodziny, z czego organizatorzy dopuścili jedynie 65. Grę organizowała bezpłatnie grupa lokalnych przewodników leśnych, studentów, osób ze świata kultury, muzyki i sztuki.

Celem zabawy było pokazanie zarówno dorosłym, jak i dzieciom, jak cenny jest las i jakie korzyści daje przebywanie w nim. - Poszerzamy las wyobraźnią, która pomaga mówić o lesie w sposób bardziej odpowiedni dla dzieci, pełen metafor, porównań czy personifikacji - mówi Maja Głowacka z Pracowni Edukacji Żywej, jedna z organizatorek.

- Łącznie około 120 dzieci miało okazję przejść jedną z trzech tras edukacyjnych. Spotykały na swojej ścieżce różne Leśne Istoty: przemykającą między drzewami Wróżkę Koron Drzew, Zielarkę, Ducha Śpiącej Kłody, Istotę Kamienia. Miały też okazję zajrzeć do świata runiołków. Wędrujących zaśnieżonym lasem powitał posłannik z baśniowego Lasu, a przez bramę przeprowadziła rodziny przyjaciółka leśnych rodzin - relacjonuje Paulina Popek-Kucbora, inna z organizatorek.

Warto dodać, że pierwsza edycja Baśniowego Lasu odbyła się w 2017 w Lesie Murckowskim w Katowicach. Tegoroczna trzecia edycja odbyła się jednocześnie w sześciu innych miastach Polski: Krakowie, Katowicach, Tarnowie, Huciskach, Gdyni oraz Bielsku-Białej. Udział w wydarzeniu był bezpłatny, podobnie jak wszystkie zaangażowane w organizację osoby zrobiły to nieodpłatnie

kr / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.