bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 grudnia 2011
  • wyświetleń: 2106

Wyjątkowo spokojne święta

W okresie świątecznym nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwało blisko 300 policjantów. Od piątkowego popołudnia aż do nocy z poniedziałku na wtorek stróże prawa przeprowadzili 253 interwencje związane z awanturami domowymi oraz zakłócaniem spokoju w miejscach publicznych. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców.

Na drogach było bezpiecznie. Odnotowano jeden wypadek i 23 drobne stłuczki. Do jedynego wypadku doszło w piątek wczesnym wieczorem w Bestwinie na skrzyżowaniu ul. Bialskiej i Ofiar Wojny. 22-letnia kobieta kierująca volkswagenem bora nie ustąpiła pierwszeństwa 54-letniemu kierowcy fiata seicento, doprowadzająca do zderzenia pojazdów. W wyniku wypadku oboje kierujący oraz 58-letnia pasażerka fiata trafili do szpitala.

Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. W piątek po południu na bielskiej ul. Cieszyńskiej policjanci z komisariatu III zatrzymali do kontroli drogowej 59-letniego bielszczanina, który kierował volkswagenem. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał we krwi ponad promil alkoholu. W niedzielę nad ranem na ul. Mickiewicza strażnicy miejscy ujęli 23-latka kierującego oplem astrą. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego dało wynik przeszło 2 promili alkoholu.

Minionych świąt do udanych nie zaliczą z pewnością dwaj mieszkańcy naszego miasta, którzy nie przypilnowali swoich rzeczy. W piątek po południu, w czasie ostatnich chwil przedświątecznej „gorączki” zakupów z forda zaparkowanego na ul. Sarni Stok zniknął laptop oraz nawigacja satelitarna. Właściciel, który ułatwił rabusiowi zadanie pozostawiając otwarte drzwi w samochodzie, oszacował straty na blisko 3 tys. zł.

Tego samego dnia w lokalu przy ul. Barlickiego kieszonkowiec wykorzystał nieuwagę jednego z klientów. Z kieszeni jego kurtki zginął portfel, a wraz z nim dokumenty. Dlatego po raz kolejny policja apeluje o ostrożność i staranne zabezpieczenie mienia, tak aby nie ułatwiać złodziejom zdania.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.