bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 grudnia 2011
  • wyświetleń: 3117

Pierwszy śnieg w Bielsku-Białej

22 grudnia rozpoczyna się kalendarzowa zima, tymczasem już dziś (21 grudnia) w centrum miasta spadł pierwszy śnieg. Czy to oznacza, że święta Bożego Narodzenia będą "białe"?

Bieg na rakietach śnieżnych
Ze śniegu z pewnością najbardziej cieszą się dzieci.


Póki co warstwa śniegu jest dość cienka, a temperatura utrzymuje się granicach 0 stopni Celsjusza. To sprawia, że biały puch szybko znika z ulic. Na czwartek rano zapowiadane są kolejne niewielkie opady śniegu.

Synoptycy mają jednak złe wieści dla tych, którzy liczą, że biało będzie również w święta. Od czwartku słupki rtęci podskoczą ponad 0 st., a to oznacza, że spodziewać możemy się deszczu lub miejscowo śniegu z deszczem.

Mimo to należy zachować ostrożność na drogach. We wtorek wieczorem na drodze krajowej nr 1 pojawiły się piaskarki. Wcześniej na tej trasie w kierunku Katowic doszło do kilku zdarzeń drogowych.

Z ciekawostek meteorologicznych warto odnotować rekordowy spadek ciśnienia w ubiegłym tygodniu. Jak poinformował nas Adam Skowroński ze stacjameteo.com, z czwartku na piątek (w ciągu 24 godzin od 21.00 do 21.00) ciśnienie spadło aż o 28hPa. Jest to dla Śląska rekord. Takiego spadku ciśnienia na Śląsku nie notowano od kilkudziesięciu lat.

new / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.