bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 marca 2017
  • wyświetleń: 5224

Powstanie miejski plan adaptacji do zmian klimatu dla Bielska-Białej

Bielsko-Biała przystąpiło do udziału w projekcie, którego głównym celem jest ocena wrażliwości i podatności na zmiany klimatu i zaplanowanie działań adaptacyjnych, adekwatnych do zidentyfikowanych zagrożeń.

Projekt ze względu na swoją skalę jest unikalną i jedyną inicjatywą tego typu w Europie, gdzie Ministerstwo wspiera lokalne władze i jednostki administracyjne, koordynując i wspólnie wypracowując rozwiązania przystosowawcze do skutków zmian klimatu, zachowując jednocześnie indywidualne podejście do potrzeb i uwarunkowań lokalnych.

Program pn. „Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu dla miast powyżej 100 tys. mieszkańców” jest realizowany przez wiodące podmioty działające w sektorze ochrony środowiska konsorcjum składające się z Instytutu Ochrony Środowiska - Państwowego Instytutu Badawczego, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych oraz, w przypadku miasta Bielska-Białej, firmy konsultingowo-inżynierskiej Arcadis.

W ramach prac nad projektem eksperci konsorcjum przeprowadzą liczne analizy i opracowania, ale cały proces przygotowania Miejskiego planu adaptacji będzie realizowany we współpracy z władzami miasta.

BM / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.