bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 lutego 2017
  • 14 lutego 2017
  • wyświetleń: 6017

Po raz czwarty zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet

Za nami:

Fundacja Pozytywnych Zmian oraz inicjatywa społeczna Czarny Protest Bielsko-Biała zapraszają w Walentynki na plac Chrobrego w Bielsku-Białej, by wspólnie zatańczyć przeciwko przemocy wobec dziewczyn i kobiet. 14 lutego 2017 r. o godz. 18:00 odbędzie się czwarta już bielska odsłona międzynarodowej i ogólnopolskiej akcji "Nazywam się Miliard - One Billion Rising"."Nazywam się Miliard - One Billion Rising" to taneczny protest, którego celem jest nagłośnienie problemu przemocy wobec dziewczyn i kobiet. Kiedy ludzie na całym świecie tańczą, wykorzystując sztukę do twórczego oporu, to jest to światowe wyzwanie dla rządów i instytucji, posiadających władzę do wzięcia odpowiedzialności za swoje działania. Wspólne artystyczne działania mobilizują, budzą, inspirują ludzi do tego, by połączyć się w podobnym działaniu zarówno na lokalny jak i globalnym poziomie. To twórcza "ludzka moc" niesie za sobą nadzieję na zmianę.

- Zapraszamy osoby, które zatańczą, ale swoją solidarność można również wyrazić poprzez samą obecność na pl. Chrobrego 14 lutego o godz. 18:00. Zachęcamy do ubrania się w czarny strój z akcentami w odcieniach różu oraz zabranie ze sobą świecącego elementu - latarki, czołówki, telefonu - mówi Marzena Kocurek z Fundacji Pozytywnych Zmian.

W pierwszym roku organizowania akcji w Polsce wzięło w niej udział 17 miejscowości, a w ostatnim, 2016 roku - prawie 60. W tym roku swój udział zgłosiło ponad 70 miejscowości. Ogólnopolską koordynatorką akcji jest Fundacja Feminoteka.

one billion rising

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.