bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 lutego 2017
  • wyświetleń: 7626

Niebezpieczna przeprawa przez ulicę Karbową w drodze na stok Dębowca

W weekendy oraz dni wolne od pracy na stoku Dębowca robi się tłoczno. Parking przy ośrodku może pomieścić zaledwie 110 samochodów, dlatego wielu zmotoryzowanych narciarzy musi korzystać z miejsc postojowych przy hali wielofunkcyjnej. Dojście z owego parkingu do wyciągu narciarskiego nie należy do najbezpieczniejszych.

bramka, przejście, dębowiec
Niebezpieczna przeprawa przez ulicę Karbową w drodze na stok Dębowca · fot. bielsko.info


W minioną niedzielę, gdy na stoku Bielsko-Bialskiego Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego "Dębowiec" rozgrywano zawody o Puchar Reksia, dosyć szybko skończyły się miejsca parkingowe przy wyciągu. To żaden kłopot, gdyż w odległości około 400 metrów znajduje się parking hali pod Dębowcem, który może pomieścić kilkaset pojazdów.

Już kilka lat temu, dla ułatwienia komunikacji pomiędzy wyciągiem narciarskim a parkingiem przy hali, postawiono bramkę, która skraca przejście między obiektami. Tu zaczynają się przysłowiowe "schody". Po przejściu furtki piesi zazwyczaj idą na wprost, przechodząc przez ulicę Karbową w bardzo niebezpiecznym miejscu. I trudno im się dziwić, ponieważ po stronie hali pod Dębowcem nie ma w tym miejscu chodnika, który umożliwiłby w bezpieczny sposób dotarcie do najbliższej "zebry".

przejście, bramka, dębowiec
Niebezpieczna przeprawa przez ulicę Karbową w drodze na stok Dębowca · fot. bielsko.info


Jakby tego było mało, po przejściu na drugą stronę ulicy Karbowej piesi muszą zmierzyć się z gwałtownym nachyleniem terenu między krawędzią jezdni a chodnikiem. W lecie dla pieszego to niezbyt wymagający manewr, jednak w zimie, na oblodzonej nawierzchni, może skończyć się tragedią.

Sprawą obiecał zająć się radny Bronisław Szafarczyk. - Minionej niedzieli także zaobserwowałem, że parkowanie pojazdów obok hali i otwarta bramka w ogrodzeniu to powody, dla których ludziska tak postępują. Mam zamiar wystąpić w tej sprawie do Prezydenta Miasta - prawdopodobnie z interpelacją na najbliższej sesji - zaznaczył radny.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.