bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 6 lutego 2017
  • wyświetleń: 6101

13-latka straciła przytomność po kąpieli. Wysokie stężenie CO

W niedzielę wieczorem doszło do kolejnego podtrucia tlenkiem węgla. Tym razem w budynku wielorodzinnym przy ulicy Wapienickiej w Bielsku-Białej.

Z informacji uzyskanych od lokatorki mieszkania stwierdzono, że 13-letnia dziewczynka brała kąpiel w łazience przez ok. 10 minut. Po otwarciu drzwi łazienki, matka zastała córkę na podłodze bez wyraźnego kontaktu. W tym momencie załączył się czujnik CO znajdujący się w sąsiednim pomieszczeniu, który pokazywał wartość 400ppm.

Matka dziewczynki otworzyła okna w lokalu i wezwała pomoc. Przybyły na miejsce ZRM po przebadaniu kobiety i jej dwóch córek zadecydował o konieczności hospitalizacji trzynastolatki.

Strażacy sprawdzili również pozostałe mieszkania w budynku, nie stwierdzono w nich występowania zagrożenia. Miejsce zdarzenia przekazano pisemnie użytkownikowi mieszkania z zaleceniem dalszego wietrzenia mieszkania oraz zakazu użytkowania piecyka gazowego do czasu jego sprawdzenia przez uprawnione osoby, jak również przegląd przewodów wentylacyjnych.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.