bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 lutego 2017
  • 6 lutego 2017
  • wyświetleń: 8947

Na kolej linową po modernizacji musimy jeszcze trochę poczekać

Spółka ZIAD zakładała, że modernizacja kolei linowej Szyndzielnia zakończy się na początku lutego. Wiemy już, że inwestycja zostanie oddana do użytkowania z niewielkim opóźnieniem.

Testy KL Szyndzielnia - 24.01.2017
Testy KL Szyndzielnia - 24.01.2017 · fot. bielsko.info


W oczekiwaniu na odbiórOd dwóch tygodni trwają testy kolei linowej po gruntownej modernizacji. Firma Doppelmayr Polska przeprowadza próby obciążeniowe. Wykonawca uzgadnia z Transportowym Dozorem Technicznym procedury odbiorowe.

- Doppelmayr jest w kontakcie z Transportowym Dozorem Technicznym w sprawie uzgodnienia procedury odbiorowej. Czekmany cierpliwie, trudno powiedzieć kiedy może to nastąpić. To są segregatory dokumentów, które TDT musi przeanalizować i potem porównać dokumentację ze stanem rzeczywistym w Bielsku-Białej - tłumaczy Marek Hetnał, wiceprezes spółki ZIAD.

Członek zarządu ZIAD-u liczy, że kolej linowa zostanie oddana do użytkowania w lutym. - Nie zakładamy innego scenariusza, ale nie jestem w stanie podać konkretnej daty - dodaje Marek Hetnał.

Warto wspomnieć, że 25 lutego w schronisku na Szyndzielni zaplanowany jest koncert zespołu "Voo Voo" w ramach Bielskiej Zadymki Jazzowej. Wykonawcy, obsługa i rzecz jasna uczestnicy koncertu mają tradycyjnie wyjechać na szczyt koleją linową.

Testy KL Szyndzielnia - 24.01.2017
Testy KL Szyndzielnia - 24.01.2017 · fot. bielsko.info


Ostatnie prace wykończenioweRównolegle z wymianą części mechanicznej, kolej linowa "Szyndzielnia" przechodzi modernizację pomieszczeń kasowych, poczekalni, toalet, peronów i pomieszczeń socjalnych.

- Odbieramy pomieszczenie po pomieszczeniu od naszego wykonawcy. Jeżeli chodzi o całą infrastrukturę, to jest już wykonana modernizacja kas, poczekalni, dojścia do peronów i samych peronów, toalet i pomieszczeń socjalnych. Zamontowano windę. Aktualnie trwają testy systemów kasowo-bramkowych - wyjaśnia wiceprezes ZIAD-u.

Testy KL Szyndzielnia - 24.01.2017
Testy KL Szyndzielnia - 24.01.2017 · fot. bielsko.info


Będzie nowy cennikPrzedstawiciel spółki, która zarządza koleją linową, poinformował o tym, że cennik po remoncie zostanie "delikatnie przeprogramowany". Nie wiemy czy ceny pójdą w górę. Dotychczas za bilet dwukierunkowy trzeba było zapłacić 22 złote, przejazd jednokierunkowy kosztował natomiast 16 złotych (bilet normalny).

- W nowym cenniku, który zostanie ogłoszony w najbliższym czasie, znajdą się udogodnienia dla rowerzystów. Będzie to specjalny, wieloprzejazdowy bilet z jednośladem - kończy Marek Hetnał.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.