bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 lutego 2017
  • wyświetleń: 7150

Radni na "tak". Bielsko-Biała finansowo pomoże Ustce

Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie pomocy finansowej przeznaczonej na likwidację skutków klęski żywiołowej, która zostanie przekazana Ustce - naszemu miastu partnerskiemu. Pomoc w wysokości 50 tys. zł zostanie udzielona w formie dotacji celowej ze środków budżetu Miasta Bielska-Białej na 2017 rok.

Zniszczenia w Ustce · fot. UM Ustka


W I połowie stycznia 2017 roku, szalejący na Bałtyku sztorm był przyczyną powstania wielu szkód w tym m.in. na terenie Ustki. Do szkód i zniszczeń doszło w szczególności w wyniku zjawiska tzw. cofki - tj. znacznego podwyższenia lustra wody rzek i potoków w mieście, wywołanego długotrwałym działaniem silnego wiatru wtłaczającego wodę w górę cieków wodnych.

Wynikiem tych anomalii pogodowych był szereg podtopień, uszkodzeń infrastruktury miejskiej, a także zalanie niżej położonych lokali i piwnic. Szczególnie trudna sytuacja miała miejsce w rejonie portu w Ustce, bulwaru nadmorskiego i okolicznych ulic.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.