bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2017
  • 26 stycznia 2017
  • wyświetleń: 8796

Katastrofalne skutki strefy przemysłowej ciągle realne?

Za nami:

Mieszkańcy Lipnika po raz kolejny biją na alarm ws. strefy przemysłowej. W czwartek 26 stycznia w siedzibie Rady Osiedla Lipnik odbędzie się kolejne spotkanie w tej sprawie.

strefa przemysłowa
Strefa przemysłowa w Lipniku · fot. bielsko.info


- Proces mający na celu zmniejszenie uciążliwości strefy przemysłowej w Lipniku, prowadzony w sposób naganny przez urzędników miasta Bielska-Białej, zmierza do pogorszenia sytuacji i nie odpowiada oczekiwaniom społeczeństwa. Jeśli nie nastąpi zdecydowana korekta tych działań, skutki uruchomienia pierwszych zakładów o wysokiej emisji zanieczyszczeń i uciążliwości będą katastrofalne i nieodwracalne nie tylko dla najbliższych sąsiadów, ale dla tysięcy mieszkańców wschodniej części Bielska-Białej i Małych Kóz - czytamy na stronie Rady Osiedla Lipnik.

Według członków Rady Osiedla Lipnik rośnie realne zagrożenie, aby w ramach strefy przemysłowej mogły powstać zakłady, które właśnie tu mogą oddziaływać na otoczenie, emitując toksyny, chemiczne zanieczyszczenia powietrza, pyły, smród, hałas oraz inne substancje bezpośrednio i pośrednio zabijające nas i otoczenie.

- Nie zgadzamy się na to i dlatego, na prośbę mieszkańców, organizujemy spotkanie, które odbędzie się w siedzibie Rady Osiedla Lipnik 26 stycznia 2017 o godz. 19:00, przy ulicy Podgórnej 29 (Dom Kultury). Spotkanie ma na celu uświadomienie katastrofalnych konsekwencji strefy przemysłowej oraz wypracowanie propozycji zdecydowanych działań zgodnych z wolą mieszkańców. Zreferujemy na jakim obecnie etapie są interwencje podjęte przez zaalarmowanego Wojewodę Śląskiego, wójta Kóz, a także posłów i senatorów - informuje Rada Osiedla Lipnik.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.