bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 stycznia 2017
  • 27 stycznia 2017
  • wyświetleń: 14996

[ZDJĘCIA, WIDEO] Nowe wagoniki już na linie. Trwają testy kolei

Mimo dużych mrozów i trudności z dojazdem na plac budowy, remont kolei linowej na Szyndzielnię przebiega zgodnie z pierwotnym harmonogramem.

Testy KL Szyndzielnia - 24.01.2017 · fot. bielsko.info


Już 18 stycznia wszystkie wagony zainstalowano na linie. Zgodnie z harmonogramem sobota 28 stycznia ma być dniem gotowości do odbioru zewnętrznego przez Transportowy Dozór Techniczny. Oczekując na odbiory zewnętrzne przeprowadzone zostaną próby, testy i odbiory wewnętrzne połączone ze szkoleniami pracowników.

- Wykonawca zgodnie z obowiązującymi przepisami uzgadnia z Transportowym Dozorem Technicznym tzw. dokumentację odbiorową, czyli szczegółowy zakres odbioru. Termin wykonania przez TDT prac odbiorowych, ilość dni oraz czas oczekiwania na protokół stanowiący podstawę do uruchomienia kolei - są wyłącznie w gestii TDT, a inwestor i wykonawca mogą jedynie zabiegać o możliwe przyśpieszenie - informuje Janusz Kisiel, prezes spółki ZIAD.W tym samym terminie kończą się remonty budynków stacji (generalny remont toalet, holu, korytarzy, system bramkowy i kasowy, pomieszczenia techniczne i pracownicze, nowa winda itp.).

ZIAD przygotowuje się na realny termin uruchomienia kolei na początku lutego.

Prezentacja nowego wagonika KL "Szyndzielnia" - 23.11.2016 · fot. bielsko.info

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.