bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 stycznia 2017
  • 25 stycznia 2017
  • wyświetleń: 6450

Zgłoszono uwagi do nowego rozdania w ramach budżetu obywatelskiego

24 stycznia odbyło się zwołane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej - Jarosława Klimaszewskiego spotkanie konsultacyjne ws. Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Bielska-Białej, radni, przedstawiciele rad osiedli oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, a także wnioskodawcy, którzy składali swoje propozycje zadań do Budżetu Obywatelskiego.

Na wstępie gospodarz spotkania, w krótkim podsumowaniu, omówił na podstawie prezentacji przebieg wszystkich dotychczasowych czterech edycji budżetu obywatelskiego oraz najistotniejsze zmiany uwzględnione w ostatniej uchwale.

W trakcie dyskusji z uczestnikami spotkania, tematem przewodnim były sprawy związane z realizacją zwycięskich projektów obywatelskich, sprawy terminowości i jakości realizacji projektów. Podkreślano w związku z powyższym zwiększenie roli rad osiedli oraz organizacji pozarządowych w całym procesie budżetu obywatelskiego oraz postulowano aby przyspieszyć realizację zwycięskich zadań. Zwrócono uwagę na konieczność zdecydowanego zwiększenia roli autorów projektów, którzy winni mieć większy wpływ na proces i kształt realizacji zwycięskich projektów.

Uczestnicy spotkania zgłosili swoje uwagi, propozycje ulepszeń, które ich zdaniem powinny znaleźć się w nowej odsłonie Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na 2018 rok. Zgłoszone podczas spotkania propozycje zostały odnotowane i będą przedmiotem prac właściwej komisji merytorycznej Rady Miejskiej, której zadaniem będzie przygotowanie i przedłożenie Radzie Miejskiej nowego projektu uchwały.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.