Wiadomości

  • 5 stycznia 2017
  • wyświetleń: 10442

Inwestycje w Teatrze Polskim: inst. pożarowa, widownia i nagłośnienie

W 2016 roku w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej zrealizowano trzy istotne inwestycje. Było to możliwe dzięki środkom finansowym gminy Bielsko-Biała.

scena, teatr polski
Nowa widownia na Małej Scenie · fot. UM Bielsko-Biała


Najbardziej widoczną zmianą jest zupełnie nowa widownia na Małej Scenie. Podesty i krzesła zostały zastąpione składaną widownią teleskopową z wygodnymi fotelami posiadającymi numerację miejsc. Widownia składa się w ciągu kilku minut do rozmiarów szafy, dzięki czemu możliwe jest dysponowanie całą przestrzenią Małej Sceny w dowolnym momencie. Możliwa jest również regulacja ilości siedzeń - od 15 do 92.

Wymianie został poddany system przeciwpożarowy w obu budynkach, zastępując starą instalację. Zwiększono ilość czujek przeciwpożarowych i dostosowano cały system do obecnych przepisów w tym zakresie.

mała scena
Nowa widownia na Małej Scenie


Zakupione zostało nagłośnienie na Dużą Scenę - dzięki czemu wymieniony zostanie nie tylko wieloletni sprzęt, lecz przede wszystkim możliwa będzie zmiana sposobu nagłośnienia Teatru. Dzięki głośnikom w lożach i na balkonach dźwięk będzie rozchodził się równomiernie, w znaczący sposób podnosząc komfort odbioru spektakli. Ze względu na skalę zmian, instalacja nowego nagłośnienia będzie jednak możliwa w okresie wakacyjnej przerwy w pracy teatru.

Warto podkreślić również, że miniony rok był rekordowy dla bielskiej placówki. W 2016 roku Teatr Polski zrealizował siedem premier - dwie na Małej i pięć na Dużej Scenie. Są to: "Boeing, Boeing", "Spacerem po Broadway'u", "Makbet", "Podejrzany, podejrzana - tajemnice teatru", "Humanka", "Człowiek z La Manczy" oraz "Wujaszek Wania".

Kolejny raz udało pobić się własne rekordy ustanowione rok wcześniej - zagrano łącznie 310 spektakli, w tym aż 293 w siedzibie a 17 podczas wyjazdów (m.in. w ramach programu Teatr Polska). Rok wcześniej zaprezentowano 220 przedstawień w Teatrze i 11 w trasie.

W minionym roku spektakle Teatru Polskiego zobaczyło łącznie 78 tysięcy widzów (74 tysiące w siedzibie, a 4 tysiące poza). Jest to o 12 tysięcy osób więcej niż rok wcześniej - w 2015 roku zaprezentowano spektakle dla ponad 66 tysięcy widzów (63 tysięcy w siedzibie i 3 tysięcy poza).

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj