Wiadomości

  • 6 grudnia 2011
  • 8 grudnia 2011
  • wyświetleń: 6007

Galeria Sfera ma już 10 lat!

6 grudnia Galeria Sfera w Bielsku-Białej obchodzi dziesięciolecia istnienia. W ciągu minionej dekady Galeria rosła i rozwijała się wraz z miastem i potrzebami jego mieszkańców. Dziś Bielsko-Biała może poszczycić się jednym z najnowocześniejszych wielofunkcyjnych obiektów, prawdziwą śródmiejską przestrzenią publiczną ze sklepami, biurami, hotelem, miejscami rozrywki oraz częścią mieszkaniową, nie ustępującą w niczym najlepszym europejskim obiektom.

Kiermasz świąteczny w Sferze
Galeria Sfera w Bielsku-Białej · fot. www.sfera.com.pl


6 grudnia 2001 roku otwarto oficjalnie I część inwestycji - Galerię I - o powierzchni całkowitej 38.000 mkw na których mieściły się sklepy, biura, kino, fitness klub i dyskoteka z kręgielnią. W 2009 roku uruchomiono Galerię II, która poza dodatkową powierzchnią komercyjną zawiera także część hotelową oraz klub muzyczny z mini browarem.

Całkowita powierzchnia obu obiektów wynosi 140.000 mkw. W listopadzie 2011 oddano do użytku atrakcyjną część mieszkalną złożoną z apartamentów z zielonymi tarasami tworzącymi zadrzewiony park na dachu Galerii. Przez 10 lat swojego istnienia Sfera konsekwentnie budowała pozycję lidera wśród bielskich galerii handlowych. Obecnie Galeria Sfera to prawdziwa śródmiejska przestrzeń publiczna łącząca w sobie wiele różnorodnych funkcji.

Najlepszą miarą sukcesu Galerii są zadowoleni klienci oraz najemcy, którzy przedłużają umowy najmu powierzchni. W Galerii Sfera Możemy się poszczycić około 90% odsetkiem najemców przedłużających umowy 5 i 10 letnie.

Kilku z nich planuje powiększenie lokali lub zmianę aranżacji sklepu. Obecne u nas sklepy multibrandowe decydują się na wprowadzenie do oferty kolejnych marek (np. Patrizia Pepe, Love Moschino, Bugatti). Nieustannie otrzymujemy zapytania o wolne powierzchnie i pozyskujemy nowych najemców, którzy jak na przykład Piotr i Paweł znacząco uatrakcyjniają tenant mix Galerii. - komentuje Janusz Gajerski, Członek Zarządu Galerii Sfera.

Galeria Sfera powstała w śródmieściu miasta, nad rzeką Białą, na terach pofabrycznych. Projekt zachował najbardziej wartościowe elementy architektury zespołów pofabrycznych przez co odzwierciedla tożsamość miejsca. W obiekt zostały wtórnie wbudowane elementy dawnej architektury - żeliwne kolumny oraz detale z dawnych elewacji budynków fabrycznych. Pozostawiono także fragmenty istniejącej zabudowy: mury elewacji domów fabrykantów i odtworzono mury elewacji hal fabrycznych wzdłuż rzeki Białej.

W projekcie wnętrza Galerii wykorzystano kontynuację historycznie występujących materiałów - np. cegły i klinkieru, drewna. W brukowanej posadzce pasażu zostały odzwierciedlone zarysy trzech fabryk i zabudowy pofabrycznej jako świadków miejsca. Wewnętrzny pasaż swoim wystrojem nawiązuje do pełnionej funkcji -miejskiej ulicy handlowej. Bruk, fasady sklepów nawiązujące do fasad domów, uliczne latarnie oraz niebo widoczne przez świetlik oddają miejski charakter ulicy handlowej.

Galeria Sfera projektowana była 12 lat temu, z wyjątkowym jak na owe czasy rozmachem oraz jak się okazało, dużą intuicją rynkową. Harmonijne połączenie wielu różnych funkcji - od handlowej, po mieszkaniową, idealne wkomponowanie architektury obiektu w istniejącą tkankę miejską oraz śródmiejska lokalizacja to główne czynniki, które zdecydowały o sukcesie Sfery. - komentuje arch. Ireneusz Hendel, Członek Zarządu Galerii Sfera.

Od 6 do 31 grudnia w Galerii Sfera oglądać będzie można specjalnie przygotowaną wystawę zdjęć i wspomnień mieszkańców Bielska-Białej ilustrującą 10 lat obecności Sfery w życiu miasta.

adv / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj