bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 grudnia 2016
  • 11 grudnia 2016
  • wyświetleń: 11909

Pod choinką podzielili się wegańskim posiłkiem z bezdomnymi - zdjęcia

W niedzielę 11 grudnia na placu Bolesława Chrobrego odbyła się wyjątkowa, wigilijna edycja Bielskiej Kuchni Społecznej, połączona z akcją "Food Not Bombs".

Pod choinką podzielili się wegańskim posiłkiem z bezdomnymi - 11.12.2016 · fot. bielsko.info


Akcja Food Not Bombs (Jedzenie Zamiast Bomb) to międzynarodowe przedsięwzięcie prospołeczne mające na celu zwrócenie uwagi na politykę władz wobec swoich obywateli. To protest przeciwko wydawaniu ogromnych sum pieniędzy na zbrojenia i działania wojenne, podczas gdy część społeczeństwa zmaga się z biedą i głodem. To Sprzeciw wobec braku skutecznej dystrybucji podstawowych dóbr i podyktowanemu bezsensownymi przepisami oraz konsumpcjonizmem marnotrawstwu.

Działania odbywające się w Ameryce Północnej, Europie, Azji, Australii i Afryce nie są scentralizowane, czy zarządzane przez jakąkolwiek grupę. Nie podlegają żadnej hierarchii. Jedzenie Zamiast Bomb nie jest organizacją, a oddolną inicjatywą ludzi, którzy chcą działać dla swojego społeczeństwa.

Pod choinką podzielili się wegańskim posiłkiem z bezdomnymi - 11.12.2016
Pod choinką podzielili się wegańskim posiłkiem z bezdomnymi - 11.12.2016 · fot. bielsko.info


W Polsce aktywiści rozdają regularnie ciepłe wegańskie i wegetariańskie posiłki każdej chętnej na ich przyjęcie osobie. Akcje odbywają się między innymi w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Olsztynie, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Toruniu, Lublinie, Białymstoku, Gliwicach, Wrocławiu i Katowicach. Food Not Bombs w Bielsku-Białej istnieje od czerwca 2011.

- Początkowo rozdawaliśmy posiłki pod Noclegownią dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Krakowskiej, a od początku 2012, w każdą niedzielę od września do końca maja można znaleźć nas o godzinie 14.00 przed dworcem PKP - wyjaśniają aktywiści z grupy Food Not Bombs Bielsko-Biała.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.